سرمقاله

روابط عمومی حلقه گمشده توسعه ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24426  |  صفحه آخر  |  تاریخ: 03 اسفند 1402
  اولین دیدار با تسلا مدل 3 هایلند فیس لیفت 2024
  برای اولین بار فرصت بررسی نزدیک تسلا مدل ۳ هایلند فیس لیفت فراهم شده و آنچه می‌خوانید تجربه ملاقات با این خودروی برقی است. تسلا سایبرتراک شاید در هفته‌های اخیر تمام توجهات را به خود جلب کرده باشد اما مهم‌ترین محصول جدید این برند در ماه‌های اخیر نیست. چند ماه پیش بود که تسلا اولین فیس لیفت جدی از سدان پرطرفدار مدل ۳ را معرفی کرد. این خودرو که با نام هایلند شناخته می‌شود اخیراً در نمایشگاه شیکاگو حضور یافته و رسانه‌ها فرصت بررسی آن را داشته‌اند. اگرچه این خودرو در فضایی محصور قرار داشته و امکان رانندگی با آن فراهم نشده اما می‌توانیم تغییرات نسبتاً زیادی را در بدنه و کابین آن مشاهده کنیم.
  بزرگ‌ترین تغییر بدنه مدل ۳ هایلند به نمای جلوی آن مربوط می‌شود که سپر و چراغ‌های جدیدی نصب شده‌اند. بجای دماغه رو به بالای مدل ۳ قبلی، نسخه هایلند از طراحی سنتی‌تر و سرراست‌تری استفاده می‌کند. چراغ‌ها نیز شکل بومرنگ مانند خود را از دست داده و در گوشه‌ها زاویه تیزتری به خود گرفته‌اند. در واقع طراحی کلی خودرو ساده‌تر از قبل شده اما درعین‌حال جذاب‌تر به نظر می‌رسد. در بخش پشتی خودرو نیز بهبودهای حداقلی دیده می‌شود و چراغ‌ها حالت C شکل دارند. از نظر طراحی باید دانست این چراغ‌ها جذاب‌تر به نظر می‌رسند اما تمایز آن‌ها نسبت به خودروهای دیگر کمتر است.
  نوبت به بررسی کابین تسلا مدل ۳ هایلند می‌رسد. با فشار و کشیدن دستگیره‌های در می‌توان وارد کابینی شد که قطعاً مشابه نسخه قبلی است اما در همان ابتدا متوجه برخی تغییرات مطلوب می‌شوید. واضح‌ترین تغییر به نوار نورانی طویلی مربوط می‌شود که از پانل درها شروع شده و به داشبورد و شیشه جلو می‌رسد و دوباره به پانل در دیگر ادامه می‌یابد. این نوع نورپردازی ما را به یاد جگوار XJ می‌اندازد. قطعاً چنین چیزی باعث جذاب‌تر شدن کابین می‌شود و احتمالاً بهترین ویژگی طراحی کابین مینیمالیستی تسلاست.
  اما نکته نسبتاً عجیب اینکه تسلا دیگر تریم چوب داشبورد را ارائه نمی‌کند و بجای آن پانل پوشیده از پارچه وجود دارد. البته به‌طورکلی ما پانل‌های پوشیده از پارچه یا چرم در دیگر خودروها را دوست داریم و تسلا هم از این قاعده مستثنا نیست هرچند حذف تریم چوب یک نقطه‌ضعف خواهد بود چراکه باعث بهبود ظاهری کابین مدل ۳ می‌شد. دیگر تغییر مدل هایلند را می‌توان فرمان خودرو دانست که فاقد دسته‌راهنماست و بجای آن دکمه‌هایی روی فرمان وجود دارد. اگرچه چنین تغییری برای برخی افراد جذاب خواهد بود اما به‌طورکلی استفاده از دکمه برای چراغ‌راهنما مطلوب نیست.