سرمقاله

رویکرد متفاوت غرب در قبال تهران / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24514  |  صفحه ۴ | فرهنگ و هنر  |  تاریخ: 08 اسفند 1402
  دوره‌ خادمان نخبه دانش‌آموزی برگزار شد
  مسئول شبکه مرکزی خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: امسال برای اولین بار دوره‌های خادمان نخبه دانش آموزی دختران را از آبان و به مدت ۴۰ روز برگزار کردیم به گزارش ایسنا، محمد حاجی‌رحیمی مسئول شبکه مرکزی خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور با حضور در زیارتگاه شهدای هویزه با بیان اینکه اعزام خادمین از ۲۱ بهمن در ۴ دوره برای برادران و ۵ دوره برای خواهران آغاز شده است، توضیح داد: تمام یادمان‌های دفاع‌مقدس جنوب به اضافه یادمان شهدای شرهانی استان ایلام تحت پوشش کمیته خادمین قرار گرفته و تا کنون دو مرحله اعزام انجام شده است.
  وی افزود: سقف اعزام مجموع خدام در بازه زمانی ۲۱ بهمن تا ۲۱ اسفند را حدود ۳۳۵۰۰ نفر پیش‌بینی کرده‌ایم امابه دلیل تقارن راهیان نور با ایام انتخابات در یکی از بازه‌ها دچار افت شدیم و نتوانستیم پیش بینی را محقق کنیم، اما عدد ۳۰۰۰ خادم یادمانی را قطعا خواهیم داشت.
  مسئول شبکه مرکزی خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به برگزاری دوره‌های خادمان نخبه دانش‌آموزی، گفت: امسال برای اولین بار دوره‌های خادمان نخبه دانش آموزی دختران را از آبان و به مدت ۴۰ روز برگزار کردیم و اول بهمن نیز دوره‌های پسران را داشتیم که در مجموع می‌توان گفت که امسال ۵ ماه مستمر در راهیان نور جنوب فعال بودیم.‌
  حاجی رحیمی درباره توجه به تکریم زائران توسط خدام نیز تأکید کرد: زائران،مهمان شهدا هستند، بنابراین در دوره‌های آموزشی مسئولان خدام، بر تکریم، استقبال و بدرقه زائران تأکید ویژه داشته‌ایم و معتقدیم نتیجه و خروجی این تکریم باید خوب کردن حال زائران باشد.
  مسئول شبکه مرکزی خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور درباره جزئیات طرح «ساکنان نور» که پیش‌تر مطرح شده بود هم گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم که دوره ۱۰ روزه آموزشی- تربیتی ساکنان نور را بعد از اتمام عملیات راهیان نور در یادمان‌های منتخب برگزار کنیم. به این صورت که از ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ تا ۲ فروردین ۱۴۰۳ یک اعتکاف ۱۰ روزه برای سرشبکه‌های خادمین در برخی یادمان‌های نزدیک شهر مثل شلمچه، فتح‌المبین و اروند که احتمالا در ماه مبارک رمضان نیز زائرانی دارند، داشته باشیم.
  وی اضافه کرد: البته هنوز مخاطبان دوره را قطعی نکرده‌ایم، چون این طرح با کمک آنها محقق می‌شود. چنانچه به نتیجه برسیم هم دوره تربیتی برای خدام است و هم فرصت خدمت به زائرانی که معمولا در شب‌های ماه مبارک، مهمان یادمان‌ها می‌شوند.
  حاجی رحیمی درباره حس و حال این روزهای زیارتگاه شهدای هویزه نیز گفت: هویزه ویژه است. اینجا هم مقتل است و هم مدفن. همه یادمان‌ها حس و حال و تأثیر خودش را دارد اما حسی که همواره در هویزه تجربه می‌کنیم، ویژه و فوق‌العاده است. تا شهید و خدا هست، این حس قطعا وجود دارد. حس و حال شهید خوب است. هیچ وقت دچار نوسان نمی‌شود. اگر یک وقت احساس کردیم دیگر آن حال را دریافت نمی‌کنیم، اشکال از ما است و گرنه شهید کار خودش را می‌کند.