سرمقاله

رویکرد متفاوت غرب در قبال تهران / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24532  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 08 اسفند 1402
  مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان عنوان کرد
  پیش بینی تامین آب شیرین برای دو شهر و ۲۰روستای بندرعباس و خمیر
  مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: جهت تامین آب شیرین برای دو شهر و ۲۰ روستای بندرعباس و خمیر، هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی می شود.
  عبدالحمید حمزه پور در بازدید مشترک معاون امور عمرانی استاندار هرمزگان از روند این پروژه‌ها و بررسی زیرساخت‌های شهر علوی تصریح کرد: برای حل این مشکل، با حمایت استاندار و تخصیص اعتبارات ملی و استانی و همچنین از محل کمک مسئولیت‌های اجتماعی صنایع، ۶۰ کیلومتر خط انتقال آب در حال اجرا است که در مجموع ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
  به گفته وی، این خط انتقال آب شیرین را به شهر جدید علوی، تازیان، مجتمع کشار و تعدادی از روستاهای شمال بندرعباس می‌رساند. حمزه پور افزود: با این اقدام، مشکل تأمین آب بویژه در بخش نهضت ملی مسکن این مناطق مرتفع خواهد شد. وی در تشریح نیازهای شهر علوی در بخش آب گفت: شهر جدید علوی که یکی از پروژه‌های مهم اسکان جمعیت صنایع غرب و شهر بندرعباس و همچنین طرح جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن در استان هرمزگان است که در مرحله نهایی تأمین آب شیرین خود قرار دارد. به گفته مدیرعامل آبفا، این شهر در حال حاضر ۲ هزار نفر جمعیت دارد و طبق گفته‌های مسئولان این شهر با ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکونی جدید در قالب طرح نهضت ملی مسکن، جمعیت آن چند برابر خواهد شد و نیاز آبی آنها، از خط انتقال آب شیرین کن خلیج فارس تأمین می‌شود. وی همچنین به خط انتقال آب از آب شیرین کن خلیج فارس به مجتمع کشار و شهر علوی اشاره کرد و افزود: این خط انتقال ۲۱ کیلومتر طول و ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می‌شود تا ماه آینده به اتمام برسد.
  حمزه پور هزینه این پروژه را قابل توجه دانست و گفت: تأمین آب از آب شیرین کن‌ها صرفاً از طریق خرید تضمینی امکان پذیر است و برای این کار باید مجوز سازمان برنامه و بودجه را دریافت کنیم.
  وی افزود: شهر علوی فاقد مخزن ذخیره آب است و برای تأمین و ذخیره مورد نیاز آب شهر علوی نیازمند احداث یک باب مخزن ۵ هزار متر مکعبی هستیم که برای احداث این مخزن ۶۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است.
  مدیرعامل آبفا امیدواری کرد که با همکاری دستگاه‌های ذیربط و تخصیص اعتبارات لازم، مشکل آب شهر جدید علوی به زودی حل شود.
  در این بازدید همچنین محمد مرودی سرپرست معاونت عمرانی استانداری هرمزگان با قدردانی از استاندار هرمزگان و مدیرعامل آبفا برای ایجاد بستر مناسب برای تأمین آب شهرها و روستاهای دو شهرستان بندرعباس و خمیر گفت: برای تأمین آب این مناطق یک هزار میلیارد تومان اعتبار از محل کمک مسوولیت‌های اجتماعی و اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.