سرمقاله

علل دو قطبی شدن انتخابات مجلس / سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24581  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 09 اسفند 1402
  عوارض ۳۵ درصدی برای مجوز احداث آنتن‌ و دکل‌ها
  بهای پایه طرح ترافیک ۷۵ هزار تومان می‌شود
  اعضای شورای شهر تهران نامه‌های فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبات شورای شهر را بررسی کردند. به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا بررسی نامه‌های فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیأت تطبیق به مصوبه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک و تقاضای سفر از سال ۱۴۰۳ را روی میز بررسی قرار دادند و محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در قرائت موارد اعتراضی فرمانداری، گفت: فرمانداری با رقم ۱۰۰ هزار تومان مبلغ طرح ترافیک مخالفت کرده و این در حالی است که ما از جهت بازدارندگی این عدد را در نظر گرفتیم که برای تأمین نظر فرمانداری عدد به ۷۵ هزار تومان می‌رسد.
  وی با بیان اینکه فرمانداری همچنین به یکی از تبصره‌ها در مورد ضریب پلاک شهرستان انتقاد کرده است، گفت: برای شهرستان ضریب یک انتخاب شد و همچنین برای کارت‌های یکساله ۳۵ درصد تخفیف در نظر گرفتیم که فرمانداری اعلام کرده این تخفیف مانع از بازدارندگی است  و در بند دیگر هم فرمانداری به ارتباط شهرداری و قوه قضائیه ایراد گرفته که به دلیل کمبود وقت این پیشنهاد را حذف کردیم.
  به گزارش ایسنا، افندی زاده رئیس سازمان حمل و نقل شهردار تهران با حضور در صحن شورای شهر با بیان اینکه در سالهای گذشته تمامی مواد این لایحه در فرمانداری به تصویب رسیده بود، گفت: در مورد تخفیف سالانه، در سال گذشته کارت به صورت یکجا به سازمان‌ها داده می‌شد که آنها راحت بودند تا به پرسنل بدهند و شهرداری هم کل پول را دریافت می‌کردند و برای ایجاد انگیزه برای خرید سازمانی ضریب تخفیف در نظر گرفته می‌شد و اگر این انگیزه نباشد ارگانها باید روزانه بخرند که هم پول خرد می شود و هم ارگانها سرگردان می شوند و اگر رقم  پایه هم به ۷۵ هزار تومان برسد این مشکلات حل می شود.
  بر این اساس پس از بحث و بررسی، میزان تخفیف‌های سالانه نیز به ۲۰ درصد کاهش یافت. همچنین اعضای شورای شهر تهران مصوبه تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک و تقاضای سفر از سال ۱۴۰۳ را با تغییراتی تصویب کردند که البته مجددا این تغییرات باید در فرمانداری بررسی و تصویب شود.
  به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر همچنین در ادامه نامه اعتراض فرمانداری به مصوبه «عوارض صدور مجوز احداث و نصب تأسیسات شهری آنتن‌ها و دکل‌ها برای سال ۱۴۰۳» را روی میز بررسی قرار دادند که محمد آخوندی عضو شورای شهر تهران گفت: فرمانداری با افزایش ۴۰ درصدی نرخ اعتراض کرده اما نمی‌دانیم چرا اعتراض کرده چرا که بر اساس نرخ تورم است.چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در واکنش به این نامه گفت: مسئله ۳۰ تا ۴۰ درصد نیست و می گویند در فرمول اعداد تا ۲۰۰ درصد هم افزایش می یابد و باید در جلسه هیات تطبیق حاضر شوند و دفاع کنند.
  مهدی بابایی عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد: با توجه به کمبود وقت افزایش ۳۵ درصدی لحاظ شود تا مشکلات حل و فصل شود.به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران اعتراض فرماندرای بر لایحه عوارض صدور مجوز احداث و نصب تأسیسات شهری آنتن‌ها به و دکل‌ها برای سال ۱۴۰۳ را بررسی و با کاهش ضریب موافقت کردند.
  تشکیل کارگروه مشترک با شهرداری برای مدیریت ترافیک مناطق مرکزی
  موسوی‌پور درباره برنامه‌های پلیس راهور تهران برای کنترل ترافیک روزهای پایانی سال نیز گفت: از حدود یک ماه قبل کارگروه مشترکی در این زمینه بین پلیس راهنمایی و رانندگی، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران و شهرداران مناطق ۱۱، ۱۲ و ۱۶ تشکیل شده است تا بتوانیم با همکاری دوستان شهرداری به مدیریت ترافیک مناطق مرکزی پایتخت بپردازیم، زیرا اوج مراجعات شهروندان در ایام نزدیک به عید نوروز مربوط به مناطق مرکزی شهر است و بخصوص در این ایام، مراکز باربری خیابان‌های شوش و شهید رجایی به‌شدت فعال می‌شوند، بنابراین در این کارگروه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌ایم که بتوانیم ترافیک روزهای پایانی سال را در این محدوده‌ها کنترل کنیم. 
  سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره نحوه اعمال جرایم مربوط به ورود به طرح ترافیک در سال ۱۴۰۳ توضیح داد: براساس مصوبه اخیر شورای شهر تهران، نرخ پایه عوارض ورود به طرح ترافیک تهران نسبت به سال گذشته حدودا دو برابر شده است که البته با تخفیفاتی که برای برخی وسایل نقلیه از جمله خودروهای هیبریدی یا دارای معاینه فنی برتر در نظر گرفته شده و تغییراتی که در ضرایب و نحوه محاسبه نرخ و ساعات ورود خودروها به طرح اعمال شده است، در مجموع متوسط میزان افزایش نرخ عوارض ورود به طرح ترافیک تهران در سال ۱۴۰۳ نسبت به سال ۱۴۰۲ کمتر از یک‌سوم افزایش پیدا کرده است. 
  ممنوعیت تردد کامیون‌ها در ساعات پیک ترافیک در سطح شهر تهران 
  موسوی‌پور با بیان این که پلیس راهور با همکاری نیروهای شرکت شهربان شهرداری تهران به نظم‌دهی به تردد گاری‌دستی‌ها در سطح بازار و محدوده‌های اطراف آن می‌پردازد، عنوان کرد: ما تمام تمهیدات برای مدیریت ترافیک روزهای پایانی سال در سطح شهر تهران را اندیشیده‌ایم، از جمله این که همکاران انتظامی برای کنترل ترافیک در کنار عوامل راهور حضور دارند، ضمن این که همه گلوگاه‌ها و نقاط پرمراجعه در سطح شهر را شناسایی کرده‌ایم و همکاران ما در این نقاط استقرار یافته‌اند. همچنین در روزهای پایانی سال، ۷۰ تا ۸۰ درصد نیروهای ستادی پلیس راهور را در شیفت‌های بعد از ظهر به صورت مضاعف به‌کارگیری می‌کنیم تا بتوانیم ترافیک روزهای پایانی سال را با توان بیشتری مدیریت کنیم. 
  وی در پایان تصریح کرد: با توجه به این که در ایام نزدیک به عید نوروز، ورود کامیون‌ها به شهر تهران و به طور کلی تردد وسایل نقلیه سنگین در سطح شهر به شکل محسوسی افزایش می‌یابد، آیین‌نامه خاصی را برای تردد کامیون‌ها در این روزهای خاص به باربری‌ها ابلاغ کرده‌ایم، به نحوی این وسایل نقلیه صرفا شب‌ها می‌توانند وارد شهر تهران و تا ساعت ۱۶ هر روز نیز اجازه خروج از شهر را دارند، چراکه معمولا از ساعت ۱۶ به بعد وارد پیک ترافیک روزهای پایانی سال می‌شویم و به همین دلیل، تردد کامیون‌ها را در ساعات پیک ترافیک در سطح شهر تهران ممنوع کرده‌ایم.