سرمقاله

علل دو قطبی شدن انتخابات مجلس / سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24615  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 09 اسفند 1402
  تعویض هادی خطوط فوق توزیع برق شمال‌غرب _ زیتون
  در راستای بهبود قابلیت اطمینان و پایداری شبکه برق اهواز‎
  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از تعویض هادی خط ۱۳۲ کیلوولت شمال‌غرب _ زیتون با هادی پر ظرفیت که از پروژه‌های ضروری برای گذر از پیک مصرف تابستان بوده است، خبر داد. علی اسدی بیان کرد: عملیات تعویض هادی خط ۱۳۲ کیلوولت شمال‌غرب – زیتون با هادی پرظرفیت شامل تامین تجهیزات، نصب و سیم‌کشی به طول ۹ کیلومتر مدار به پایان رسید و برق‌دار شد.
  وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروزه ۲۷۰ میلیارد ریال بوده، تصریح کرد: این پروژه از پروژه‌های ضروری جهت گذر موفق از پیک سال ۱۴۰۳ بوده است.
  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان افزود: افزایش امکان ترانزیت توان، افزایش امکان مانور در شبکه فوق توزیع منطقه، بهبود قابلیت اطمینان شبکه ناحیه غرب و شرق اهواز، افزایش پایداری و تامین برق مشترکین خانگی و صنعتی و متعادل‌سازی بار ترانس‌ها، بهبود سطح ولتاژ و افزایش امکان بارگیری از ظرفیت منصوبه پست ۱۳۲ کیلوولت زیتون اهواز از اهداف بهره‌برداری این پروژه بوده است.
  به گفته مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از مهرماه سال ۱۴۰۲ تاکنون ۶ کیلومتر مدار خط و ۱۴ کیلومتر مدار هادی پرظرفیت به بخش انتقال و فوق توزیع شبکه تحت نظارت این شرکت در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است. شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت تامین و انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.