سرمقاله

حقوق مصرف کننده‌ام آرزوست / آرین احمدی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24687  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 10 اسفند 1402
  رییس کل دادگستری استان کرمان:
  برگزاری انتخابات پرشور موجب اقتدار کشور در سطح بین المللی می شود
  رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: برگزاری یک انتخابات پرشور و باشکوه تاثیر زیادی در افکار عمومی دارد و موجب اقتدار در سطح بین الملی و جهانی می شود. حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی، در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به قانون جدید انتخابات گفت: در قانون جدید انتخابات، ناظرین در حکم ضابطین قضائی هستند.
  رئیس شورای قضائی استان عنوان کرد: قوه قضائیه در انتخابات نه مجری است و نه ناظر و در مواد قانونی انتخابات، وظایفی برای قوه قضائیه در نظر گرفته‌اند یکی از وظایف قوه قضائیه تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی و تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی است.
  نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: تکلیف دیگری که در قانون جدید انتخابات برای قوه قضائیه در نظر گرفته شده است اموزش ناظرین و مجریان انتخابات است.
  نماینده عالی قوه قضائیه در کرمان با بیان این مطلب که در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری هستیم گفت: صندوق‌های رأی به منزله یک رفراندوم برای جمهوری اسلامی محسوب می‌گردد و انتخابات پیش رو در داخل کشور و جوامع بین المللی اهمیت فراوان دارد. حجت الاسلام حمیدی با اشاره به اینکه امنیت و اقتدار در هر جامعه‌ای صرفاً از طریق مسائل نظامی محقق نمی‌شود، خاطرنشان ساخت: یکی از مسائلی که کشور را حفظ، خطرات و تهدیدات را دور و اقتدار و امنیت افرینی کرده حضور پرشور مردم در انتخابات سال‌های پیش بوده است. وی با اشاره به این مطلب که در سال‌های اخیر هیچ کشوری به خود اجازه تجاوز به خاک ایران را نداده است، علت این امنیت را حضور دائمی مردم در صحنه‌ها و راهپیمایی‌ها دانست.
  نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان بیان داشت: علی رغم مشکلات اقتصادی موجود، فشار تحریم‌ها و گلایه مندی مردم از عملکرد برخی مسئولان؛ اما مردم پای نظام، انقلاب و آرمان‌های امام وشهدا ایستاده‌اند و قطعاً میزان مشارکت در انتخابات بالا خواهد بود و مردم نشان خواهند داد که در یازدهم اسفند با حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی بار دیگر تودهنی محکمی به استکبار جهانی خواهند زد.
  وی با بیان اینکه سیستم و ساختار انتخابات شفاف و عادلانه است، ادامه داد: به اذعان دوست و دشمن انتخابات در ایران از ابتدای انقلاب به شکل کاملاً سالم برگزار شده است و نامزدها از طیف‌های سیاسی مختلف شرکت کردند و مردم به هر کس اقبال داشتند، اسم همان فرد از صندوق بیرون آمده است.
  عالی‌ترین مقام قضائی استان کرمان تاکید کرد: فرآیند اجرا، نظارت و برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی ایران به شکل سالم و به دور از تخلف برگزار می‌گردد زیرا که معتمدین و مردم برگزار کنندگان و ناظران انتخابات هستند.