سرمقاله

تخصص نیاز اصلی اقتصاد / ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24906  |  صفحه ۴ | فرهنگ و هنر  |  تاریخ: 14 اسفند 1402
  کدام سریال‌ها نامزد پخش در نوروز هستند؟
  در آستانه ماه رمضان و ایام نوروز، همچنان تکلیف سریال‌هایی که قرار است ویژه این ایام از شبکه‌های سیما پخش شوند، کاملا مشخص نشده است و نام اغلب گزینه‌هایی که مطرح می‌شود، در حد گمانه‌زنی است. با این حال سه سریال «نون خ» و «زیرخاکی» و همچنین «هفت سر اژدها» (با نام قبلی طلاق) از گزینه‌های اصلی تلویزیون برای پخش در دو مناسبت پیش‌رو هستند.
  به گزارش ایسنا، در فاصله ۱۵ روز مانده به عید نوروز، هنوز تکلیف نهایی سریال‌های مناسبتی مشخص نشده است اما به‌تازگی برخی رسانه‌ها از «نون خ» و «زیرخاکی» به عنوان دو سریال قطعی رمضان و نوروز یاد کرده‌اند که قرار است از شبکهٔ یک پخش شوند و اینگونه عنوان شده است که مقرر شده سریال «زیرخاکی» از شب اول ماه رمضان تا شب قدر و «نون خ» بعد از شب‌های قدر پخش شود.
  اما پیگیری ایسنا از کریمی خضرا ـ مدیر تولیدات طنز سازمان صداوسیما ـ در این زمینه، هم نتیجه‌ای قطعی در پی نداشته است و او با موکول کردن اعلام قطعی خبرهای سریال‌ها به معاونت سیما، تاکید کرده که پخش «زیرخاکی» و «نون خ» را به این شیوه، نه تایید و نه تکذیب می‌کند.
  علاوه بر دو سریال طنز یادشده، سریال‌های «رستگاری» ده نمکی، سریال «فراری» با محورشهدای مدافع حرم و سریال «بدل» علی مسعودی هم از دیگر گزینه‌های پخش در رمضان و نوروز هستند.
  شبکه سه و «هفت سر اژدها»
  سریال «هفت سر اژدها» با نام قبلی طلاق به کارگردانی ابوالقاسم طالبی که پخش آن بلاتکلیف مانده بود بعد از حدود پنج سال به آنتن شبکه سه می رسد.
  این سریال به عنوان سریال رمضان و نوروز شبکه سه سیما معرفی شد و از ابتدای رمضان قرار است روی آنتن این شبکه برود.
  «هفت سر اژدها» درباره اختلاس است و به مسائل اقتصادی ورود پیدا کرده و ضبط بخش‌هایی از این سریال در خارج از کشور اتفاق افتاده است.
  «رستگاری» مسعود ده‌نمکی
  مجموعه تلویزیونی «رستگاری» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی زا گرینه‌های پخش در ایام ماه مبارک رمضان در ۳۰ قسمت در مرکز سیمافیلم تهیه و تولید شده است.
  در سریال «رستگاری» بیش از ۱۰۰ بازیگر ایفای نقش می‌کنند که از آن جمله می‌توان به حمیدرضا هدایتی، علیرضا استادی، رامین راستاد، مهدی سلوکی، رامبد شکرآبی، کاوه سماک‌باشی، افشین سنگ‌چاپ، حسن اسدی، ماشاالله شاه‌مرادی‌زاده، اکبر رحمتی، رضا توکلی، محمدرضا رهبری، سراج مالک، محمود مقامی، نفیسه روشن، پوراندخت مهیمن، سولماز حصاری، ساقی زینتی و... اشاره کرد.
  سریال «فراری» با محورشهدای مدافع حرم
  سریال «فراری» یکی دیگر از گزینه‌های نوروزی و ماه رمضان است که با هدف معرفی شهدای مدافع حرم با محور شخصیتی به نام هادی، دوران نوجوانی تا بزرگسالی او را به تصویر می‌کشد.
  این مجموعه در واقع نگاهی آزاد به زندگی شهید مصطفی صدرزاده دارد و کار اقتباس آزاد، نگاه زیستی و سبک زندگی شهدای مدافع حرم و قصه‌ای اجتماعی است.
  در این سریال هدایت هاشمی، نسرین بابایی، حسین رفیعی، بهار نوحیان، شهین تسلیمی، جواد خواجوی، مجید پتکی، شهروز آقایی‌پور، افشین آقایی و حسین اوجاقلو به ایفای نقش می‌پردازند.
  سریال «بدل» علی مسعودی
  داستان سریال «بدل» به کارگردانی و نویسندگی علی مسعودی و به تهیه‌کنندگی رضا نصیرپور که محصول سیما فیلم است، در فضایی طنز به تحول انسان پرداخته است.
  از بازیگران این سریال ۲۶ قسمتی می‌توان به شهرام قائدی، هادی عامل هاشمی، داریوش تسلیمی، اصغر حیدری، ساعد هدایتی، اشکان اشتیاق، فرزانه سهیلی و پریسا مقتدی اشاره کرد.