سرمقاله

چالش تمامیت‌خواهان با فقدان کارآمدی / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • شفافیت روند تامین مالی با راه‌اندازی سامانه پنل بدهی
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24981  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 15 اسفند 1402
  تدوین آیین نامه انسداد مبادی بی‌سوادی کشور 
  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بسته آموزشی بزرگسالان باید متفاوت دیده شود تا زمینه بازگشت به تحصیل آن‌ها فراهم شود، گفت: ستاد راهبری و پشتیبانی سند تحول بنیادین کار اجرایی سازی سند را پیگیری کرده و پروژه‌هایی از جمله آئین نامه توسعه مهارت دانش آموزان کشور، انسداد مبادی بی‌سوادی و مواردی دیگر از جمله مصوبات آن است. 
  به گزارش ایسنا، رضامراد صحرایی در جلسه شورای قرارگاه عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی با اشاره به برگزاری باشکوه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، گفت: حضور با شکوه مردم پای صندوق های رای، نشان از عمق اعتقادات ملت شریف ایران به انقلاب اسلامی دارد. وی در ادامه این جلسه، تصریح کرد: قرارگاه با سه هدف تمرکز ، انسجام و هماهنگ سازی و جذب ظرفیت‌های برون‌سازمانی شکل گرفته است. 
  صحرایی با اشاره به تحقق عدالت آموزشی گفت: مسئله عدالت آموزشی یک  امر مهم است که بدنبال برطرف نمودن آن در سطح کشور هستیم. وی با تاکید به ضرورت تمرکز بر مسئله عدالت آموزشی، اظهارکرد: ماموریت اصلی قرارگاه برطرف نمودن مسئله است و مسئله این قرارگاه تحقق عدالت آموزشی است. 
  وزیر آموزش و پرورش، در ادامه این جلسه افزود: باید همه فعالیت‌ها من جمله همین قرارگاه در راستای سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش باشد.  وی با تاکید بر کار تحولی، گفت: کار سازمانی علم و حلم لازم را می‌خواهد یعنی ضمن علم داشتن به کار باید صبور بود تا تحول صورت گیرد. 
  عضو کابینه دولت مردمی، با اشاره به اجرایی سازی سند تحول بنیادین، تصریح کرد: ستاد راهبری و پشتیبانی سند تحول بنیادین با ریاست معاون اول رئیس جمهوری با حضور تعدادی از وزراء در این دولت کار اجرایی سازی سند تحول بنیادین را پیگیری کرده و پروژه‌هایی از جمله آئین نامه توسعه مهارت دانش آموزان کشور، انسداد مبادی بی‌سوادی کشور و مواردی دیگر از جمله مصوبات آن است. وی در ادامه افزود: باید سالانه عملکرد دستگاه‌ها در ارتباط با اجرای سند تحول بنیادین از سوی وزارت آموزش و پرورش گزارش شود که اولین بار در این دولت انجام خواهد شد. 
  صحرایی با اشاره به مسئله بازماندگان از تحصیل، گفت: بسته آموزشی بزرگسالان باید متفاوت دیده شود تا زمینه بازگشت به تحصیل آن‌ها فراهم شود. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ وی به هنرستان های جوار اشاره کرد و گفت: در مسئله هنرستان‌های جوار صنعت باید با کارخانجات بزرگ توافق کرد تا شاهد تحولی مهم در این راستا باشیم.وزیر آموزش و پرورش در پایان با اشاره به گزارش معاونت تربیت در خصوص طرح شهیدسلیمانی۲، اظهار کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته ۱۴۰۳ فضای ورزشی در مدارس ابتدایی با اولویت مدارس دخترانه برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ ساخته خواهد شد.
  در همین حال معاون نهضت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از جذب ۲۶ هزار سوادآموز خوزستانی خبر داد. اردشیر شریف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به یکی از برنامه‌های نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: امسال در سراسر استان برنامه کتابخوانی برای سوادآموزان برگزار می‌شود.وی ادامه داد: امسال جذب سوادآموزان تا ۳۰ بهمن تمدید شد و نزدیک به ۷۵ درصد شهرستان‌ها عملکرد خوبی در حوزه سوادآموزی و جذب سوادآموز داشتند و تاکنون حدود ۲۶ هزار سوادآموز جذب شده است.معاون نهضت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص پرداختی‌های این حوزه، گفت: در بحث اسناد پرداختی تاکنون یک مرحله پرداخت انجام شده و به‌روز شده است و هیچ‌گونه طلبی در این حوزه وجود ندارد.شریف‌زاده با اشاره به فعالیت استان در تالیف کتب درسی نهضت سوادآموزی، عنوان کرد: استان خوزستان امسال در تالیف کتب جدید سوادآموزی جزو سه استان برتر کشور قرار گرفت.