سرمقاله

چالش تمامیت‌خواهان با فقدان کارآمدی / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • شفافیت روند تامین مالی با راه‌اندازی سامانه پنل بدهی
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 25047  |  صفحه آخر  |  تاریخ: 15 اسفند 1402
  ادامه سلطه ال‌جی بر بازار جهانی تلویزیون برای یازدهمین سال پیاپی
  در بازار دائماً در حال تغییر سرگرمی‌های خانگی، ال‌جی با نقش عمده خود یکی از رهبران انکارناپذیر بازار جهانی تلویزیون به شمار می‌رود. تعهد این شرکت به نوآوری و تعالی با حفظ سلطه بر بازار جهانی تلویزیون‌های OLED برای یازدهمین سال پیاپی با ارائه تجربه‌های کاربری متفاوت که تلویزیون‌های ال‌جی را از سایر برندهای موجود در بازار متمایز می‌کند آشکارتر شده است.
  بر طبق تحقیقات انجام شده توسط شرکت تحقیقات بازار Omdia‌، ال‌جی در سال گذشته با ارسال مجموعاً 3 میلیون دستگاه تلویزیونOLED در صدر بازار جهانی تلویزیون‌های OLED قرار گرفت. شرکت ال‌جی با تخصیص 53 درصد از سهم بازار جهانی تلویزیون‌های OLED بر مبنای محموله‌های فروش و ارائه مجموعه‌ای از گزینه‌های متنوع در فرم ظاهری و ابعاد، با اقتدار جایگاه برتر خود را به عنوان رهبر بلامنازع بازار جهانی تلویزیون‌های OLED حفظ کرده است.
  دوران تمایل به تلویزیون‌های پریمیوم بسیار بزرگ همچنان در حال اوج‌گرفتن است و سال گذشته نیز از این قاعده مستثنی نبود. بر اساس درآمد تلفیقی در بازارهای تلویزیون‌های پریمیوم شامل بازارهای آمریکای شمالی و اروپا با افزایش فزاینده تقاضا سهم تلویزیون‌های 75 اینچ به بالا به بیش از 20 درصد رسید.
  حمل‌و‌نقل تلویزیون‌های OLED با سایز 75 اینچ به بالا بر مبنای مجموع کل درآمد تلفیقی، بازار تلویزیون‌های OLED رشدی انفجاری داشت و از 25 درصد فراتر رفت. در طی 5 سال اخیر، شامل سال 2023 این ترند، متوسط رشد سالانه‌ای نزدیک به 70 درصد ایجاد کرده است که در این میان از هر 4 تلویزیون OLED، یک مدل فوق العاده بزرگ فروخته شده است و یکی از پر فروش‌ترین تلویزیون‌ها بود.
  ال‌جی با به‌دست‌آوردن سهمی بسیار برجسته در حدود 60 درصد از کل تلویزیون‌های ارسالی بالای 75 اینچ در جهان، سلطه خود بر بازار را تحکیم بخشید. ال‌جی با معرفی مدل‌های 97 اینچ، 83 اینچ و 77 اینچ همراه با راهکار بسیار پیشرفته انتقال داده 4K/120Hz به صورت وایرلس، سری‌ تلویزیون‌های وایرلس OLED خود را به صورت فعالانه گسترش داده و علاوه بر گسترش موجودی تلویزیون‌های وایرلس OLED در بازار، به تقاضای رو به رشد برای گزینه‌های بیشتر در تلویزیون‌های پریمیوم اولترا لارج در بازارهای اروپا و آمریکای شمالی نیز پاسخ می‌دهد.
  با ادامه‌یافتن افزایش تقاضا برای تلویزیون‌های اولترا لارج، ال‌جی با ارائه مجموعه‌ای گسترش‌یافته شامل مدل‌های وایرلس تلویزیون OLED و ارتقای کیفیت صدا و تصویر با استفاده از پردازشگرهای پیشرفته هوش مصنوعی، شامل پردازشگر هوش مصنوعی α (Alpha) 11 سری تلویزیون‌های OLED خود را تقویت می‌کند. جدیدترین تلویزیون‌های OLED ال‌جی با پلتفرم تلویزیون‌های هوشمند webOS، تجربه شخصی‌سازی‌شده‌تری از سرگرمی‌های خانگی را به ارمغان می‌آورند.