صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • مکالمه رایگان و بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت هفته وحدت
 • اعلام بسته ویژه مکالمه و اینترنت همراه اول به مناسبت آغاز هفته وحدت
 • راهنمایی همراه اول در خصوص مشکل احتمالی در ساعت برخی گوشی‌های تلفن همراه‌
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 2589  |  صفحه ۱  |  تاریخ: 12 دی 1401
  وزیر کشور:
  مکتب شهید سلیمانی محدود به غرب آسیا نیست
  وزیر کشور با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی در آسیای غربی محدود نخواهد بود، گفت: امروز در راه تمدن نوین اسلامی، انسان‌هایی که در تراز شهید سلیمانی هستند، می‌توانند در این تمدن‌سازی نوین نقطه تعیین کننده‌ای باشند.
  به گزارش ایرنا، احمد وحیدی روز دوشنبه در همایش مکتب شهید سلیمانی و نظم جدید جهانی در دانشگاه عالی دفاع ملی، ضمن تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، این مطلب را مطرح کرد.
  وحیدی ادامه داد: شهید سلیمانی امنیت آور بود خصوصیات متنوعی دارد و حرف‌های بزرگی درباره ایشان زده شده است. ایشان به عنوان چهره سوم انقلاب اسلامی پس از حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب شناخته می شود.
  وی با بیان اینکه شهید سلیمانی را یکی از شاخص‌های شناخت انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: یکی از توجهاتی که می‌توان انقلاب را با آن شناخت شهید سلیمانی است که توانسته یک حرکتی را در داخل انقلاب طراحی کند.
  وزیر کشور یادآور شد: وجود شهید یک وجود توسعه یافته و مجاهد عارف است و کسی که به این نقطه برسد و صادقانه بگوید عاشق دیدار خداست، بسیار مهم است.
  وحیدی با اشاره به خصوصیات عاطفی، اخلاقی و ارتباط گسترده مردم با سردار سلیمانی، اظهار کرد: شهید سلیمانی انسانی سراسر اخلاقی و با عاطفه‌ای بسیار عمیق بود. ایشان در حوزه عمل هم یک عمل مجاهدانه و نزدیک به ۴۰ سال بی وقفه و بدون تردید در همه جبهه‌ها فعالیت داشت.
  وی به زمینه‌های تدبیر و فکر شهید سلیمانی هم پرداخت و تصریح کرد: شهید سلیمانی هوشمندی و ذکاوت همراه با شجاعت داشت که این شجاعت از جنس ماجراجویی نبود، بلکه مدبرانه و عمیق بود.
  وحیدی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، یک راه و یک مدرسه جامع است. شهید سلیمانی راه‌رو و راهبر بود که در آستانه گام دوم انقلاب مورد نیاز است.
  وحیدی افزود: اگر شهید سلیمانی در سوریه ای که نزدیک به ۸۰ درصد آن از دست رفته بود، چه می‌شد؟ تعداد اندکی تصور می‌کردند که بتوان تمامیت سوریه را بازگرداند و در بهترین حالت، صحبت از تجزیه سوریه را مطرح می‌کردند.
  وی تاکید کرد: اگر شهید سلیمانی که نماینده تام و تمام انقلاب بود، در این کشورها و عراق حضور نمی‌یافت، چهره منطقه عوض می‌شد.
  وزیر کشور با بیان اینکه روایت این شرایط ضروری است تا فراموش نکنیم از چه مقاطعی عبور کرده ایم، گفت: داعش به اعتراف آمریکایی‌ها ساخت دست خودشان بود. اگر اینها به عتبات عالیات حمله می‌کردند چه می‌شد؟
  وحیدی افزود: اگر شهید سلیمانی نمی‌بود، عراق تجزیه می‌شد. اگر عراق تجزیه شده بود، جنگ دائمی در منطقه شکل می‌گرفت.
  وی با اشاره به نسل کشی‌هایی که در عراق و بوسنی رخ داد و سکوت کشورهای غربی در این زمینه، اظهار کرد: غربی ها که در عراق پایگاه داشتند، کسانی که ایران را به نادیده گرفتن حقوق زنان محکوم می‌کنند، برای نجات زنان و دختران ایزدی چه کردند؟ شهید سلیمانی و عزیزان ما برای نجاتشان فداکاری کردند.
  وزیر کشور یادآور شد: اگر امروز یمنی‌ها تبدیل به جریان قوی کننده ای در منطقه شده اند، به پشتوانه کاریزمایی است که شهید سلیمانی ایجاد کرده بود و تاثیری که بر قلوب آنها داشت.
  وحیدی با بیان اینکه شهید سلیمانی مرد آفرینش صحنه‌های جدید و تولید قدرت در این حوزه‌ها بود، گفت: ایشان با تمام وجود و همه ویژگی‌هایی که داشت، این کار را انجام می‌داد که حاصل آن، امروز به نام مقاومت شناخته می‌شود.
  وی افزود: مقاومت به عنوان یک جریان شناخته شده، تثبیت شده و قدرتمندی است که دنیا ناچار است آن را بپذیرد. چرا که مکتب شهید سلیمانی با مقاومت عجین شد و امروز به عنوان حرف اصلی در مقابل جریانات سلطه جهانی خودش را نشان می‌دهد.
  وزیر کشور با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی در آسیای غربی محدود نخواهد بود، اظهار کرد: امروز در راه تمدن نوین اسلامی، انسان‌هایی که در تراز شهید سلیمانی هستند، می‌توانند در این تمدن سازی نوین نقطه تعیین کننده ای باشند.