سرمقاله

به یک عصر تازه دیگر خوش آمدید! / ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهر امیرکلا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در آستارا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 26918  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 05 اردیبهشت 1403
  مدیرکل تعاون البرز خبر داد
  اهدای ۵۰۰ بسته حمایتی همزمان با هفته کار و کارگر در البرز
  مدیرکل تعاون، کار و اجتماعی استان البرز برنامه های هفته کار و کارگر در این استان را اعلام کرد و گفت: اهدای بسته حمایتی و برگزاری یادواره شهدا بخشی از این برنامه ها است. عبدالله دارایی ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت و پاسخ تنبیهی جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم منحوس، به اعلام برنامه‌های هفته کار و کارگر پرداخت و گفت: امسال تعدادی از کارگران و کارکنان مجموعه‌های تولیدی و صنعتی به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند و امیدواریم بتوانیم نفرات بیشتری از کارگران که در سال‌های گذشته متقاضی دیدار بودند را در این برنامه شرکت دهیم.
  وی ادامه داد: امسال برنامه‌های مختلفی با همکاری شرکای اجتماعی و شوراهای اسلامی کار و کانون بازنشستگان و مدیران کل عضو شورای هماهنگی استان با شعار مشارکت کارگر، جهش تولید، ایران قوی اجرا می‌شوند. در روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای جامعه کار و تولید و دیدار با خانواده‌های شهدا انجام می‌شود.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به بازدید از دو شرکت تولیدی در ساوجبلاغ و نظرآباد با حضور معاون وزیر مطرح کرد: تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، حضور کارگران در بهشت زهرا (س)، افتتاح پایگاه بسیج و برپایی میز خدمت در تمامی مصلاهای نماز جمعه توسط مدیران ادارات، کاریابی‌ها و مراکز مشاوره شغلی و کارآفرینی از دیگر برنامه‌های این هفته است.
  دارایی با اشاره به برنامه برپایی شیفت ایثار در کارخانه‌ها در جهت مصارف عام المنفعه یا اقدامات جهادی که به صورت خودجوش از سوی کارگران اجرا می‌شود، گفت: در این هفته همایش جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه در یکی از واحدهای تولیدی کرج و آئین تجلیل از کارفرمایان سلامت محور و خانه‌های بهداشت نمونه استان نیز با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار می‌شود.
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز خاطرنشان کرد: در حال برنامه ریزی برای دیدار و ملاقات صمیمی کارگران با نماینده ولی فقیه در استان البرز، استاندار و سایر امامان جمعه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای انعکاس مستقیم مطالبات و درخواست‌های کارگران هستیم.
  وی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که چند سالی است پیگیری می‌شود، برنامه راهیان پیشرفت برای دانش آموزان مدارس و آشنایی آنها با محیط‌های صنعتی و تولیدی است که امسال این برنامه با مشارکت ۱۶ شرکت فعال استانی برگزار می‌شود و متقابل نیز کارفرمایان برتر استانی در ۱۶ مدرسه با عنوان سفیران تولید با دانش آموزان صحبت و دیدار خواهند کرد. به گفته دارایی، برگزاری اردوی جهادی با عنوان محرومیت زدایی و کمک به جامعه کارگران، مسابقات فرهنگی ورزشی و تجلیل از کارگران جوان دارای سه فرزند نیز از دیگر اقدامات در هفته کار و کارگر است. برگزاری مسابقه کتابخوانی در شرکت‌ها و جلسات پرسش و پاسخ با حضور کارشناسان روابط کار به منظور تبیین قوانین کار و کارگری در محیط‌های تولیدی و صنعتی و کار نیز پیش بینی و اجرا می‌شود.