سرمقاله

نیازمند تشکیل ستاد بحران مهار برخی تریبون‌ها هستیم!! ‪/‬ محمدعلی وکیلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • حضور همراه اول در نمایشگاه کار با هدف جذب نخبگان
 • ایرانسل حامی الماسی نمایشگاه کار ایران
 • کنفرانس ملی آموزش مهارت‌زا و اشتغال‌آفرین با حمایت ایرانسل برگزار شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 2868  |  اخبار آنلاین  |  تاریخ: 17 دی 1401
  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد؛ صفر تا صد مزایای طرح تامین مالی زنجیره/ بورس و بیمه نیز در تامین مالی تولید مشارکت کنند

  غلامرضا مرحبا نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا، با تاکید بر اینکه تامین مالی نباید فقط منوط به شبکه بانکی باشد، زیرا در همه جای دنیا تامین مالی با بخش‌های مالی غیر از بانک‌ها نیز انجام می‌شود، افزود: تامین مالی بخش تولید مهم‌ترین اقدامی است که گره‌های این بخش را باز خواهد کرد.
  وی با بیان اینکه باید به دنبال روش‌های جدید تامین مالی برای بخش تولید همچون تامین مالی زنجیره در کشور باشیم، تصریح کرد: هر طرحی که بتواند نقدینگی در گردش و تورم را کاهش دهد قطعا مزایای بسیاری در بر خواهد داشت.
  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با تاکید بر ضرورت هدایت نقدینگی مردم به سمت تولید، گفت: باید از ظرفیت و منابع مالی در دسترس مردم نیز در راستای تامین مالی زنجیره تولید استفاده کنیم، زیرا که به این ترتیب از بورس بازی و دلالی نیز جلوگیری خواهد شد.
  مرحبا با بیان اینکه سرمایه‌های خرد و درشت مردم باید از سوی شبکه بانکی به سمت تولید هدایت شود، افزود: با باز شدن گره ضعف مالی در بخش تولید به واسطه طرح تامین مالی زنجیره و طرح‌های ذکر شده شاهد اشتغال و توسعه اقتصادی نیز خواهیم بود.
  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید حامی شبکه بانکی باشیم، زیرا با وجود برخی کاستی‌ها و تکالیف بسیاری که بر دوش دارند باز هم در تامین مالی بخش تولید همکاری خوبی دارند.