سرمقاله

تعرض به مسجد الاقصی ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 2886  |  صفحه ۳ | جامعه  |  تاریخ: 18 دی 1401
  ۲۶ روز وارونگی دما در استان تهران طی دو ماه
  معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه آلودگی هوای تهران ناشی از کاهش ۵۰ درصدی بارش‌های تهران بوده است، اظهار کرد: اقدامات انجام شده موجب کنترل شاخص‌ها در حد ۲۰۰ شد تا علیرغم پیش‌بینی هواشناسی شرایط بسیار خطرناک را تجربه نکنیم. به گزارش ایسنا، زهره عبادتی در یک برنامه تلویزیونی درباره علت آلودگی هوا اظهار کرد: طی دوسال اخیر خاورمیانه و ایران با مشکل کم‌بارشی مواجه بوده است. به همین دلیل از اواخر فروردین‌ماه تا اواسط مردادماه کشور درگیر پدیده گرد و غبار شده بود. این پدیده موجب افزایش آلاینده pm۱۰ (ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون) در تهران شد و به‌طور بی سابقه‌ای در ۱۰ سال اخیر کیفیت هوای تهران در شرایط خطرناک و بسیارناسالم قرار گرفت.
  وی ادامه داد: منشا این گرد و غبارها کشورهای همسایه غربی بود که با وزش باد این گرد و غبار وارد کشور شد و مرکز کشور از جمله تهران را درگیر کرد. بخشی از این گرد و غبارها هم مربوط به برخی استان‌های همجواربود چراکه برخی تالاب‌های آن‌ها خشک شده و در آن‌ها کانون‌های گرد و غبار شکل گرفته بود. این وضعیت باعث شد که کیفیت هوا دو روز در شرایط بسیار ناسالم و دو روز در شرایط خطرناک قرار گیرد.
  معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه در تابستان حدود ۱۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس داشتیم، اظهار کرد: طبق گزارش‌های هواشناسی امسال نسبت به سال گذشته بارش‌ها حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است. این وضعیت موجب شد که تهران از ابتدای آذرماه وارونگی دما را تجربه کند.
  عبادتی در پایان تصریح کرد: طی آذرماه حدود ۱۴ روز وارونگی دمای مداوم و طی دی ماه ۱۲ روز وارونگی دما مداوم داشتیم. شاخص کیفیت هوا حتی امروز نیز متاثر از آلودگی هوای دیروز افزایشی بود. علیرغم پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی براینکه طی آذرماه و دی‌ماه هوای بسیار ناسالم را تجربه خواهیم کرد، با نظارت‌های انجام شده و تصمیم‌های کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران تا حدی توانستیم میزان آلودگی هو را کنترل کنیم، به‌گونه‌ای که شاخص کمتراز ۲۰۰ باقی ماند.
  شورای شهر تهران امروز جلسه علنی ندارد
  جلسه فردا یکشنبه شورای شهر تهران علنی نخواهد بود. به گزارش ایسنا، روابط عمومی شورای شهر تهران اعلام کرد: جلسه یکشنبه ۱۸ دی ماه اعضای شورای شهر تهران در صحن شورا برگزار نخواهد شد. بر این اساس اعضای شورای شهر تهران قرار است به صورت غیرعلنی با محوریت بررسی برنامه چهارم  توسعه شهرداری تهران جلسه‌ای برگزار کنند.