صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • فینال بزرگ با دو سبک متفاوت/ با تلویزیون اینترنتی آرپا، هیجان را قاب کنید
 • طوفان یامال، باد دماغ امباپه را خواباند!/ تا فینال با تلویزیون اینترنتی آرپا
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 31243  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 20 تیر 1403
  قطع برق ۱۵ اداره پرمصرف استان مرکزی
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، از قطع برق ۱۵ اداره پر مصرف این استان خبر داد. محمود محمودی افزود: بیش از ۲۵ اداره پرمصرف در اراک شناسایی شده که برق ۱۵ اداره قطع شد. وی با بیان اینکه با ادارات پرمصرف برق به صورت جدی برخورد می‌شود، گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت و ابلاغیه استانداری مرکزی، از تاریخ ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۳ ساعت کاری ادارات از ۶ تا ۱۳ تعیین شده که این موضوع در جهت صرفه‌جویی در مصرف برق در ساعات پیک بار فصل گرم و تابستان است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: تمام ادارات استان باید مصرف برق خود را به میزان ۳۰ درصد در ساعات اداری نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ و ۶۰ درصد در ساعات غیر اداری به نسبت مصرف همان روز، کاهش دهند. محمودی تاکید کرد: اداراتی که دارای مولد برق هستند جهت تامین برق خود در ساعات اداری باید از مولدهای تامین برق استفاده کنند. وی اظهار کرد: در تمام ادارات استان مرکزی کنتورهای هوشمند نصب شده که به صورت لحظه‌ای میزان مصرف برق رصد می‌شود. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: تیم بازرسی جهت کنترل نحوه مصرف ادارات متشکل از بازرسی استانداری و همکاران شرکت‌های توزیع برق، جهت پایش برق مصرفی ادارات هم تشکیل شده که در صورت عدم رعایت الگوی مصرف برق، بار اول تذکر داده می‌شود و اگر تکرار شود، برق این ادارات قطع می‌شود.
  محمودی در خصوص تامین برق ادارات از طریق انرژی‌های تجدید پذیر گفت: با هدف اجرای مصوبات شورای عالی انرژی کشور، کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون خدمات کشوری مکلفند سالانه پنج درصد مصرف انرژی الکتریکی خود را تا رسیدن به سهم ۲۰ درصد مصرف سال، از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک تامین کنند.
  وی عنوان کرد: در صورت عدم رعایت این موضوع توسط ادارات یا سازمان‌ها، تعرفه برق آن‌ها به قیمت انرژی‌های تجدیدپذیر محاسبه می‌شود و سازمان‌ها و ادارات مشمول، قطعا باید برق مورد نیاز خود را از طریق تابلوی سبز بورس انرژی خریداری کنند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اداری که متعهدانه، همکاری ارزنده‌ای در اجرای مصوبات هیات دولت دارند قدردانی کرد و از معدود اداراتی که همچنان زیرساخت‌های مناسب برای کاهش مصرف برق را فراهم نکرده‌اند، درخواست کرد تا با جدیت اقدام به کاهش مصرف برق کنند.
  بیش از ۸۱۳ هزار مشترک برق در استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و جمعیت بالغ بر یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفری وجود دارد.