سرمقاله

رفتار دوگانه در ماجرای آتش زدن قرآن ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • اعلام بسته تخفیفی ایرانسل به مناسبت عید فطر
 • پخش تازه‌ترین تاک‌شوی تولیدی ویستامدیا در شبکه نمایش خانگی
 • اعلام جوایز سومین جشنواره رساله برتر مهندسی برق با حمایت ایرانسل
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 3947  |  صفحه ۲ | سیاست روز  |  تاریخ: 05 بهمن 1401
  ادامه انتقادها به اظهارات رئیس‌ جمهوری کره درباره ایران
  در ادامه انتقادها از اظهارات اخیر رئیس‌جمهور کره جنوبی درباره ایران سخنگوی اپوزیسیون کره گفت که تهدید امنیتی علیه سئول کسی نیست جز رئیس جمهور کره. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، اوه یئونگ هوآن سخنگوی حزب دموکراتیک کره جنوبی که اپوزیسیون اصلی این کشور محسوب می‌شود، روز گذشته به انتقاد از اظهارات اخیر یون سوک یئول، رئیس‌جمهور کره درباره ایران پرداخت که در جریان سفر هفته گذشته خود به امارات متحده عربی ایران را به دشمنی با امارات متهم کرده بود.
  سخنگوی حزب دموکراتیک کره با انتشار بیانیه‌ای گفت: بزرگ‌ترین تهدید علیه امنیت و دیپلماسی کره جنوبی کسی نیست جز رئیس جمهور یون. وی در ادامه بیانیه خود خاطر نشان کرد: اصول دیپلماسی کاهش دشمنان و افزایش دوستان است اما رئیس جمهور یون درگیر یک دیپلماسی است که دشمنان را افزایش می‌دهد.
  رئیس حزب اپوزیسیون کره جنوبی نیز هفته گذشته از اظهارات رئیس‌جمهور کشورش درباره ایران به شدت انتقاد کرد و گفت که او حتی نمی‌تواند یک ارزیابی اولیه انجام دهد. وی همچنین تاکید کرد: این مثل یک فاجعه دیپلماتیک است. شما نمی‌توانید از طریق یک دیپلماسی مغرضانه، متعصبانه و کوته‌بینانه مبنی بر اینکه “دشمن دوست من، دشمن من است” به درستی از مردم و منافع ملی محافظت کنید. 
  اکنون حزب حاکم قدرت خلق (PPP)، حزب دموکرات را به عمل کردن مانند یک “خائن” متهم کرد و مدعی شد که اپوزیسیون به دنبال ایجاد مشکل دیپلماتیک از گفت‌وگوی یون با نیروهای کره جنوبی مستقر در امارات از کشور است.
  سخنگوی حزب حاکم دراین‌باره اظهار کرد: از رفتارهای خائنانه و تلاش برای ایجاد مشکل دیپلماتیک به بهانه اظهارات رئیس‌جمهور یون که نیروهای مستقر در خارج از کشور را تشویق می‌کند، دست بردارید.
  وی گفت که اظهارات یون چیزی بیش از یک پیام مبنی بر این نیست که سربازان باید با جدیت با وضعیت امنیتی روبرو شوند و در ادامه حزب دموکرات را به تلاش برای سوء استفاده از این موضوع به خاطر درگیری‌های سیاسی متهم کرد. سخنگوی حزب حاکم همچنین بیان کرد: رئیس جمهور یون در امارات حتی درباره روابط ما و ایران صحبت نکرد.
  به گزارش ایسنا، یون سوک یئول در دیدار با ۱۵۰ سرباز کره جنوبی مستقر در امارات متحده عربی در اظهاراتی خارج از عرف دیپلماتیک گفته بود: دشمن امارات، کشوری که بزرگترین تهدید علیه آن به شمار می‌آید، ایران است و دشمن ما نیز کره شمالی است. در نتیجه ما وضعیتی بسیار شبیه به امارات داریم.