سرمقاله

آثار روانی تورم / کیکاوس پورایوبی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 6133  |  صفحه ۴ | فرهنگ و هنر  |  تاریخ: 14 اسفند 1401
  معاون پارلمانی رئیس جمهوری:
  دولت به ساترا کمک می‌کند
  معاون پارلمانی رئیس جمهوری در جریان بازدید از غرفه‌های نمایشگاه رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) تاکید کرد: این نمایشگاه نتایج ارزشمندی را نمایندگی می‌کند که دستاوردها و اقدامات خوب کشورمان در عرصه رسانه را به خوبی نمایان می‌کند.
  به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری نخستین نمایشگاه رصتا، سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور به همراه رئیس ساترا از غرفه‌های نمایشگاه رصتا بازدید کرد.
  وی از هر دو سالن ۲۷ و ۷ که به سکوها، مجموعه‌های دانش‌بنیان و غرفه‌های ویدئویی اختصاص دارد بازدید کرد.
  حسینی در جریان این بازدید گفت: بسیاری از خواص جامعه و حتی اهالی رسانه و فرهنگ از اقدامات مهم کشور و پیشرفت‌ها، اطلاعی ندارند و این نمایشگاه فرصت مغتنمی است که با گردهمایی پلتفرم‌ها و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر، هم مردم با این پیشرفت‌ها و اتفاقات ارزشمند آشنا بشوند و هم مسئولان از نزدیک این نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها را ببینند.
  وی بیان کرد: نمایشگاه رصتا نتایج ارزشمندی را خواهد داشت که امیدوارم ادامه‌دار شود و سال آینده پرشورتر و گسترده‌تر شاهدِ آن باشیم.
  حسینی درباره حمایت‌های دولت از این حرکت ارزشمند ساترا، توسعه پلتفرم‌ها و سالم‌سازی محتواهای فضای‌مجازی خاطرنشان کرد: ساترا این موقعیت را فراهم کرده که اتفاقات مختلف کشور، پیشرفت‌ها و خلاقیت‌های خوبی که اتفاق افتاده را از طریق توسعه و حمایت از این پلتفرم‌ها و فضایِ رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر به نمایش درمی‌آورند.
  وی خاطرنشان کرد: اصلاً یکی از ضعف‌های دولت این است که درست نمی‌تواند اقدامات و دستاوردهای حاصله را ارائه بدهد. اقدامات بزرگی در چند ثانیه و دقیقه به آن پرداخته شود و جداگانه و مفصل دیده شود. دولت استقبال می‌کند و ما مطرح خواهیم کرد.
  معاون پارلمانی رئیس‌ جمهوری درباره حمایت از مرجعیت ساترا هم اظهار کرد: وقتی کارها در قالب فیلم و سریال ارائه شود تأثیر بیشتری دارد. اخیراً با وزیر نفت صحبت می‌کردیم کارهای بزرگی چه در دوران دفاع مقدس و بعد از آن ساخته شده و سعی می‌کردیم این‌ها را منتقل کنیم و در قالب فیلم سینمایی ارائه بدهیم. از این جهت افراد در مواجهه با این دستاوردها تحت تأثیر قرار گرفتند. مسئولان باید به این باور برسند که با کارهای رسانه‌ای و هنری می‌توانند اقدامات مفیدی که داشتند را ارائه بدهند.
  حسینی در پایان تصریح کرد: جایگاه ساترا قانونی است و دولت و مسئولان مختلف حاکمیتی برای رشد و نمو ساخت آثار نمایشی در پلتفرم‌ها و امنیت خاطر خانواده‌ها از تماشای محتوای فضای‌ مجازی و رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر از اقدامات در این جهت کمک می‌کند.