صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • فینال بزرگ با دو سبک متفاوت/ با تلویزیون اینترنتی آرپا، هیجان را قاب کنید
 • طوفان یامال، باد دماغ امباپه را خواباند!/ تا فینال با تلویزیون اینترنتی آرپا
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 9295  |  صفحه ۶ | حوادث  |  تاریخ: 31 اردیبهشت 1402
  فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور:
  بدرقه زائران حج، خارج از فرودگاه انجام می‌شود
  فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: برای بدرقه و استقبال همراهان زائران حج، مکان‌هایی خارج از فرودگاه در نظر گرفته شده است.
  به گزارش ایسنا، سردار محسن عقیلی در نشست خبری خدمت‌گزاران حج ۱۴۰۲ گفت: از همراهان مسافر تقاضا می‌کنیم که از حضور در فرودگاه برای بدرقه و استقبال خودداری کنند؛ از این ‌رو هماهنگ شده که در محل‌هایی خارج از فرودگاه برای بدرقه و استقبال حضور پیدا کنند.
  وی خاطرنشان کرد: استقبال و بدرقه به این معنا نیست که ورود افراد به فرودگاه ممنوعیت قانونی داشته باشد اما برای اینکه مشکل و مزاحمتی برای سایرین ایجاد نشود، مکان‌هایی خارج از فرودگاه برای این کار در نظر گرفته شده است.
  فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور درباره اقلام ممنوعه نیز توضیح داد: داروهای خاصی که در خارج از کشور به عنوان داروهای ممنوعه در نظر گرفته می‌شوند از اقلام ممنوعه است اما در مجموع از زائران خواهش می‌کنم که به پیامک‌هایی که ارسال می‌شود، توجه کنند.
  عقیلی با بیان این‌که تجهیزات مورد نیاز در فرودگاه‌های کشور تامین شده است، افزود: در زمان حاضر آمادگی داریم عملیات بزرگ حج را پشتیبانی کنیم و وظایف پلیس فرودگاه را به خوبی انجام دهیم. همچنین از طریق سرشماره‌های مشخص، پیام‌هایی برای زائران ارسال می‌شود و از زائران خواهش می‌کنیم به خاطر رفاه خودشان و سفر ایمن و راحت و این‌که باعث سرگردانی سایر حجاج کاروان‌های دیگر نشوند حتما به مطالب و پیامک‌های ارسال توجه کنند.
  وی در پاسخ به اینکه چرا اقدامات لازم برای راه‌اندازی گیت‌های الکترونیکی در فرودگاه انجام نشده، اظهار کرد: پلیس فرودگاه پیگیر به‌روزرسانی همه تجهیزات در فرودگاه است و چنین کارهایی الزامات خاص خود را در حوزه اعتبار و هماهنگی‌ها دارد که در حال انجام است.
  عقیلی تاکید کرد: همچنین طبق اعلام عربستان، حمل آب زمزم در داخل چمدان ممنوع است.