صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • فینال بزرگ با دو سبک متفاوت/ با تلویزیون اینترنتی آرپا، هیجان را قاب کنید
 • طوفان یامال، باد دماغ امباپه را خواباند!/ تا فینال با تلویزیون اینترنتی آرپا
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 9304  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 31 اردیبهشت 1402
  به همت واحد کنترل کیفی فولادسازی؛
  ركورد بازرسی تختال در انبار روباز به ثبت رسید
  به همت بازرسان مستقر در انبارهای روباز ناحیه فولادسازی فولاد مبارکه در تاریخ یازدهم فروردین 1402 تعداد 1238 عدد تختال مورد بازرسی قرار گرفت و این رقم تا پایان ماه به 9275 تختال افزایش یافت.
  در مصاحبه با خبرنگار فولاد، صفرعلی بگی، فورمن کنترل کیفی فولادسازی، ضمن اعلام این خبر در اهمیت افزایش بازرسی‌ها گفت: افزایش تولید و بازرسی تختال در فولادسازی امکان فروش قسمتی از تختال به‌صورت صادرات را فراهم می‌سازد. وی در این زمینه گفت: در فرایند کنترل کیفیت، تمامی تختال‌های فروش داخل و خارج از کشور جهت تأیید پارامترهای کیفی به انبارهای روباز فولادسازی ارسال می‌شود و فعالیت‌های ذیل روی آن‌ها انجام می‌شود: 1-بازرسی چشمی تمام وجوه تختال جهت کنترل عیوب سطحی، داخلی و شکلی؛ 2-بررسی وضعیت ابعادی تختال‌ها با ابزارهای مختلف اندازه‌گیری و تطبیق آن‌ها با سفارش درخواستی مشتری؛ 3- بررسی کیفیت تختال‌های تولیدی (آنالیز شیمیایی) با توجه به سفارش مشتری؛ 4-نظارت بر روش‌های رفع عیب تختال‌ها طبق دستورالعمل.
  فورمن کنترل کیفی فولادسازی در خصوص وظایف واحد کنترل کیفی گفت: حفظ و ارتقای رضایت مشتریان در زمینه کیفیت محصولات دریافتی از مهم‌ترین این وظایف است؛ زیرا بروز هرگونه اشتباه در بازرسی و تأیید نابه‌جای کیفیت تختال‌ها، منجر به نارضایتی مشتریان و خدشه‌دار شدن برند ارزشمند شرکت می‌شود. وی با تأکید بر اینکه تولید محصولات بدون عیب و منطبق با سفارش مشتریان از اصول محوری تولید در فولاد مبارکه است، ادامه داد: تلاش همه کارکنان تولید و کنترل کیفی بر این است که در این مسیر حرکت کنند؛ بنابراین بازرسی تختال‌های صادراتی توسط کارکنان کنترل کیفی و انطباق آن با شرایط درخواستی مشتریان اهمیت ویژه‌ای دارد و مستلزم دقت و صرف زمان زیادی است و چنانچه زمان بازرسی طولانی شود، شاهد تجمع تختال‌ها در انبار، کمبود فضا و تأخیر در عملیات بارگیری و ارسال محصول خواهیم بود. صفرعلی بگی رکورد قبلی بازرسی تختال در انبارهای روباز فولاد مبارکه را مربوط به بهمن‌ماه سال 1398 و به تعداد 1050 عدد تختال در روز و 8300 تختال در همان ماه اعلام و خاطرنشان کرد: از دیگر نکات حائز اهمیت در خصوص ثبت این رکورد ارزشمند می‌توان به شرایط سخت محیط بازرسی تختال با توجه به روباز بودن انبارها و بعضاً وجود شرایط نامساعد جوی اشاره کرد.
  فورمن کنترل کیفی فولادسازی در خاتمه از حمایت‌های مدیر کنترل کیفی، رئیس و همکاران کنترل کیفی فولادسازی به‌ویژه بازرسان مستقر در انبار روباز که موجبات کسب این رکورد ارزشمند را فراهم ساختند، تشکر و قدردانی کرد.