سرمقاله

انتخابات ترکیه و پیروزی اردوغان ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • وزیر ارتباطات فیبرنوری و ۱۰۰۸مین سایت 5G ایرانسل را افتتاح کرد
 • راه‌اندازی 2 سامانه الکترونیک نظام سلامت توسط همراه اول
 • امکان هدیه دادن بسته‌های اینترنت همراه اول فراهم شد
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 9991  |  اخبار آنلاین  |  تاریخ: 10 خرداد 1402
  با هدف توسعه دسترسی به رویدادهای هنری

  تفاهم نامه همکاری بنیاد رودکی و تلویزیون اینترنتی آرپا امضا شد

  تفاهم‌ نامه همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی و تلویزیون اینترنتی آرپا با حضور مهدی سالم مدیرعامل این بنیاد و مسیح مشهدی تفرشی 

  مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگادبه امضا رسید.

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی،  مهدی سالم مدیرعامل بنیاد در این رویداد با تبریک ایام ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت، به نقش و جایگاه این مجموعه پرداخت و توضیح داد: بنیاد رودکی ظرفیت اساسنامه‌ای ویژه‌ای برای توسعه هنر به عنوان کارویژه خود دارد؛ این بنیاد در راستای توسعه هنر و عرضه محصولات فرهنگی و همچنین ایجاد عدالت فرهنگی به عنوان ماموریت بالادستی علاوه بر استفاده از همه ظرفیت‌های رسانه‌ای تاکید ویژه ای برای بهره مندی از تلویزیون اینترنتی دارد که این مهم می تواند ابزاری برای توسعه الگوهای فرهنگی هنری اسلامی -ایرانی باشد. 

  مدیرعامل بنیاد با اشاره به تفاهم‌نامه دو مجوعه گفت: با امضای این تفاهم‌نامه دسترسی عموم مردم به رویدادهای فضاهای فرهنگی در اختیار بنیاد، شامل تالار وحدت، برج-موزه آزادی و فرهنگسرای نیاوران آسان‌تر می‌شود.

  وی افزود: یکی  از تکالیف بنیاد فرهنگی  هنری رودکی راه اندازی آرشیو ملی هنر است که با امضای این تفاهم‌نامه گامی اساسی برای این هدف برداشته شده و دسترسی هنرمندان و پژوهشگران به آرشیو ملی هنر تسهیل خواهد شد.

  وی  توجه به موضوع اقتصاد هنر را از جمله اولویت های این بنیاد خواند که در این تفاهم نامه به آن پرداخته شده است.

  مهندس مسیح مشهدی تفرشی مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد و موسس تلویزیون اینترنتی آرپا نیز در این نشست ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت ثامن الائمه(ع) و تشریح خدمات این شرکت گفت: شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد و مجموعه تلویزیون اینترنتی آرپا با بهره مندی از تمام زیر ساخت‌های در اختیار خود زمینه را برای خود شکوفایی فرهنگ و هنر فراهم می‌کند.

  وی امضای تفاهم نامه بنیاد فرهنگی هنری رودکی با شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد و شبکه تلویزیونی آرپا را حاصل درایت مدیران این بنیاد خواند و گفت: این تفاهم‌نامه فرصت مناسبی برای تعامل حوزه فرهنگ و هنر و اقتصاد خواهد بود؛ ضمن اینکه زمینه خلق ارزش های فاخر را نیز فراهم می‌کند.

  براساس این  تفاهم‌نامه تولید، پخش و برگزاری برنامه ‌های فرهنگی و هنری در کلیه زیرمجموعه ‌های بنیاد رودکی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های این شبکه انجام خواهد شد.

  ایجاد بستر تصویری اختصاصی برای پخش رویدادهای هنری و ادبی، همکاری مشترک در برگزاری و آماده سازی بسترهای فنی لازم مسابقات و رویدادها جهت شناخت استعدادهای درخشان هنری و ادبی و هنری، ایجاد بستر مناسب جهت فروش بلیط در بستر آنلاین از طریق سوپر اپلیکیشن پی پاد و ارایه درگاه اختصاصی پرداخت برای بنیاد رودکی از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

  همچنین همکاری در زمینه تولید و پخش رویدادهای بزرگداشت و معرفی هنرمندان در حوزه های مختلف هنر و ادب، تولید محتوای مستند زندگی بزرگان فرهنگ و هنر و پخش در بستر تلویزیون اینترنتی آرپا، ایجاد بسترهای فنی لازم و مناسب برای برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی آنلاین، همکاری مشترک برای پخش رویدادهای بین‌المللی، تولید محتوای مشترک هنری و ادبی، ایجاد شبکه اختصاصی بنیاد رودکی با قابلیت پخش به صورت برخط و 24 ساعته و همکاری و آماده سازی بستر مناسب جهت فعالیت آرشیو ملی هنر ایران از آثار موسیقی و نمایش و ایجاد بانک اطلاعاتی از دیگر توافقات بنیاد فرهنگی و هنری رودکی و  تلویزیون اینترنتی آرپا است.