سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

فرزاد طالبی، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، درپی برگزیده شدن لوریس چکناواریان در سومین دوره «جایزه سرو ایرانی» پیام تبریکی را منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، در متن پیام تبریک فرزاد طالبی به استاد لوریس چکناواریان آمده است: «انتخاب جناب عالی به عنوان چهره برگزیده سومین دوره «جایزه سرو ایرانی» ، نشان از مجموعه شایستگی‌های شما و حضور دیرپای‌تان در عرصه آفرینش آثاری درخشان در گستره موسیقی ایران است که علاوه بر کمال و زیبایی، ریشه درفرهنگ و هنر این خاک آسمانی دارند.
حضور ارزشمندی که اینک، در فرصت تقدیم «تندیس سرو سایه فکن»، از سوی انجمن های فرهنگی و علمی غیردولتی کشور، مورد تقدیر قرار می گیرد. ضمن تبریک این انتخاب بجا، تداوم سربلندی و سلامتی تان را از درگاه پروردگار متعال ، آرزومندم»
جایزه فرهنگی سرو ایرانی از سوی گروهی از انجمن‌های فرهنگی و علمی غیردولتی در سال ۱۳۹۳ برپا شده است. این جایزه در سال ۱۳۹۴ به دکتر عبدالمجید ارفعی و آیدین سلسبیلی و در سال ۱۳۹۵ به دکتر ژاله آموزگار و میلاد وندایی اهدا شده بود. جایزه سرو ایرانی یک جایزه مردم‌نهاد در زمینه میراث فرهنگی است که در دو رشته استادان برتر و جوانان کوشنده برگزار می‌شود.
لوریس چکناواریان، آهنگساز و رهبر ارکستر ایران، به عنوان برنده جایزه سرو ایرانی این دوره در گروه سنی بالای ۶۵ سال در سال ۱۳۹۶ برگزیده شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام