سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

تبریز – اسد فلاح: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: راهبرد اقتصادی مقام معظم رهبری، اقدام و عمل مسئولان و مردم در حمایت از کالای ایرانی، گامی برای رونق کارخانه های داخلی و اشتغال جوانان است.
حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در دیدار اقشار مختلف مردم و مسئولان نهادها، ادارات و کارخانجات استان با بیان اینکه «جهاد اقتصادی»،«همّت مضاعف و کار مضاعف»،«حماسه سیاسی وحماسه اقتصادی»،«اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» به معنای واقعی استقلال اقتصادی کشور را به همراه دارد، گفت: حمایت از کالای ایرانی فراگیرترین و مردمی ترین نامگذاری سال است و هرکس در هر جایگاهی موظف است به تقویت تولید ملی کمک کند. امام جمعه تبریز افزود: خرید کالای ایرانی و حمایت از آن زمانی محقق می شود که تولیدکنندگان بر اساس نیاز مشتری کالایی با کیفیت و رقابت پذیر تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنند.
وی با اشاره به اینکه راهبردهای توسعه اقتصادی کشور چندین سال است که از سوی رهبر انقلاب تعیین و تبیین می شود، خاطرنشان کرد: راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از پتانسیل بسیج عمومی مردم در عرصه شکوفایی اقتصاد ملی است. حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی حمایت ملی از کالای ملی گفت: مصرف‌کنندگان نقش آفرین اصلی عرصه تولید کشور هستند زیرا با خرید و حمایت از کالاهای ایرانی ضمن کمک به رونق صنعت و تولید کشور، اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حمایت از تولید داخلی و مبارزه با کالای قاچاق را محقق می‌سازند.
وی افزود: البته چنانچه تولید داخلی از نظر کیفیت قابل رقابت با نوع خارجی آن باشد خود به خود فرهنگ استفاده از تولید داخلی در کشور نهادینه می شود. امام جمعه تبریز با بیان اینکه خودباوری امری تاثیرگذار در زمینه حمایت از کالای ایرانی است، اظهار داشت: باید برخی نگاه های نادرست نسبت به کالای ایرانی را از ذهن ها پاک کنیم و مصرف کالاهای ساخت داخلی را در اولویت و آن را مقدم بر کالاهای خارجی بی کیفیت  قرار دهیم. نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: خرید کالای ایرانی؛ افتخار ملی است و در ایجاد فرصت های شغلی نقشی اساسی دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام