سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان تنها به تحقیر ملت ایران می‌اندیشند، گفت: آمریکا امروز توان تولید قدرت را از دست داده است، اما در مقابل انقلاب اسلامی برای جهان اسلام قدرت‌سازی می‌کند.
به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات غرور‌آفرین والفجر ۸ و روز حفاظت اطلاعات سپاه که در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، عملیات والفجر ۸‌ را از پیچیده‌ترین عملیات‌های تاریخ توصیف و تصریح کرد: در این عملیات تعیین‌کننده، رزمندگان سپاه اسلام توانستند با استفاده از اصل غافلگیری مطلق، طومار دشمن را در جنوبی‌ترین منطقه جنگ در‌هم پیچیده و یکی از راهبردی‌ترین عملیات‌ها را به بهترین شکل و با غلبه قوه ایمان بر سلاح به پایان برسانند.
وی افزود: با درخشش حفاظت اطلاعات در آن عملیات موفق که شاهکاری هنرمندانه را رقم زد، سالروز عملیات والفجر ۸ به روز حفاظت اطلاعات سپاه نام گرفت.
سلامی با پاسداشت مجاهدت‌های تلاشگران عرصه صیانت از سپاه اظهار کرد: حفاظت اطلاعات که رسالت خطیر صیانت از نیرومندترین قدرت دفاعی جهان اسلام را برعهده دارد، طی ۴ دهه توانسته است دشمن را در دستیابی به اهداف شوم خود ناکام گذارد.
وی با اشاره به دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی طی ۴ دهه تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران تنها یک نظام سیاسی را تغییر نداد بلکه بعثت مجدد اسلام را رقم زد و با بازیابی و احیای عزم مسلمانان، نظم ساخته قدرت‌های مستکبر و سلطه‌گر را بر‌هم زد و با حاکمیت‌بخشی به مستضعفان، آنان را از تحقیر قدرت‌های استعما‌رگر و سلطه‌جو نجات داد. جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بیرق حیات‌بخش اسلام که توسط امام خمینی‌(ره) به اهتزاز درآمد، عامل کرامت‌بخشی به مسلمانان بود، گفت: به دلیل الهام‌بخشی گفتمان انقلاب اسلامی دشمن از ارائه این الگو در راهبردی‌ترین نقطه دنیا و تنگ شدن فضای تنفس قدرت‌های سلطه‌گر و شکل‌گیری تمدن جدید به‌شدت در هراس بود.
وی افزود: دشمنان برای متوقف کردن حرکت توفنده انقلاب اسلامی از هیچ تلاش و تهدیدی فروگذار نکردند، اما جمهوری اسلامی ایران در برابر صف‌آرایی فشرده نظامی، سیاسی، روانی، فرهنگی، اطلاعاتی و رسانه‌ای قدرت‌های شیطانی با ایمان به خدا و فرهنگ عاشورایی ایستاد و نصرت الهی شامل حال ملت ایران شد.
سلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نظریه تسلط قدرت‌های بزرگ را شکست، اظهار کرد: سقوط شاه بزرگ‌ترین شکست تاریخی بر امپراتوری آمریکا بود که این شکست‌ها همچنان تداوم دارد.
وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی به عنوان تهدیدی خطرناک به دفاع مقدس و فرصتی برای شکوفایی ملت ایران تبدیل شد، گفت: دشمن در ادامه راهبردهای منتهی به شکست خود، تحریم‌های اقتصادی را اعمال کرد تا نظام و ملت ایران با پذیرش قواعد بازی آنان، از آرمان‌ها و اعتقادات خود دست بردارند، اما ملت ایران آموخته است که در جهان امروز یا باید تسلیم شد و یا مقتدر بود و ما اقتدار را انتخاب کردیم.
جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان تنها به تحقیر ملت ایران می‌اندیشند، تصریح کرد: ملت ایران همواره ثابت کرده است که در هر عرصه‌ای که ایستادگی کردیم به موفقیت دست یافته‌ایم.
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در فلسفه سیاسی شکست خورده‌اند، خاطر نشان کرد: آمریکا امروز توان تولید قدرت را از دست داده است، اما در مقابل انقلاب اسلامی برای جهان اسلام قدرت‌سازی می‌کند.
جانشین فرمانده کل سپاه در پایان با تاکید بر اینکه به اذن الهی دشمن را درهم خواهیم شکست، افزود: نقطه امن ما مقاومت است. آموخته‌ایم زمانی که رهبری فرزانه، حکیم و دشمن‌شناس، آرمانی والا و ملتی بزرگ داریم، داشتن دشمن موجب قدرتمندتر شدن ما می‌شود. هیچ فشاری نتوانسته ملت ایران را از حرکت توفنده خود مایوس کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام