سرمقاله

پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و فرصت های دوسویه

شهاب زمانی

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری از سفر رئیس‌جمهور به خوزستان و لرستان برای بررسی مشکلات این استان‌ها خبر داد.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: رئیس‌جمهور سفری به خوزستان و لرستان خواهند داشت و از نزدیک با مسئولین محلی صحبت می‌کنند و مشکلات را بررسی می‌کنند تا ان‌شاءالله با سرعت بیشتری بتوانیم این کار را انجام بدهیم.
واعظی خاطرنشان کرد: موضوعاتی که ما امروز در جلسه هیئت دولت بحث کردیم بدین شرح است؛ اولین موضوع که مهم‌ترینش است موضوع کمک به سیل‌زدگان بود. وزیر کشور گزارشی را از اقدامات انجام‏شده در این مدت ارائه کرد که این گزارش مرتبط با همه استان‌ها به‏ویژه استان‌های لرستان و خوزستان که وضعیت آنها نسبت به استان‌های دیگر باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، بود.
وی ادامه داد: خوشبختانه تصمیمات بسیار خوبی گرفته شد که مرتبط با روستاها و شهرهایی که مورد خسارت واقع شدند، بود. ارقامی که برای پرداخت به بخش صنعت مثل مزارع در مصوبه قبلی در نظر گرفته بودیم نیاز به افزایش داشت.
واعظی گفت: کار بسیار فشرده‌ای آقای جهانگیری انجام داده بودند. در جلساتی که بعد از دستور رهبری داشتند در خصوص اینکه ببینید خسارات چه قدر بوده است و جابه‌جایی‏هایی را در بودجه انجام دهیم و بقیه آنچه را که لازم است را در نامه‌ای خدمت رهبری ارسال کردیم که بتوانیم از صندوق توسعه ملی استفاده کنیم و گزارش آن هم به دولت داده شد.
وی یادآور شد: رئیس‌جمهور دستور دادند آن کسانی راکه در سیل آسیب دیده‌اند و مهم‌تر از آن کسانی که خانه‌های خود را از دست داده‌اند هرچه سریع‌تر نسبت به آن‌ها فکر کنیم.
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: موضوع دیگری که امروز مورد بحث قرار دادیم این بود که الان ماه فروردین است و ما برای کارمندان دولت و بازنشستگان آیین نامه اجرایی مصوبه دولت را تصویب کنیم. امروز بحث خوبی داشتیم و برای بازنشستگان و حقوق‏بگیران به جمع‏بندی رسیدیم که همه حقوق‌ها افزایش پیدا کند.
واعظی در ارتباط با حذف چهار صفر از پول ملی تصریح کرد: این موضوعی نیست که در حال حاضر درباره آن تصمیم بگیریم. باید بررسی شده، طرحش آماده شود و اقتصاددانان کشور در خصوص آن نظر دهند و سپس وارد ستاد اقتصادی دولت شود و بر روی آن نظر داده شود.
وی در خصوص جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی و حواشی آن گفت: این موضوع ربطی به حواشی که مطرح شده ندارد؛ همیشه جلسات مختلفی برگزار می‌شود. همیشه روزهای چهارشنبه عصر جلسه اطلاع‌رسانی داریم. دبیر جلسه به من گفت این تعداد از اعضا مسافرت هستند و ما دعوت‏نامه را کنسل کردیم. بحث شورای عالی انقلاب فرهنگی هم همین بود. دبیر گفت تعدادی حضور ندارند و جلسه را لغو کردند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مجلس مخالف است تا مصوبه‌اش در خصوص بنزین تغییر کند، گفت: به هر حال تصمیمی که گرفته می‌شود، مجلس باید بداند. روز یکشنبه در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی که هم رئیس مجلس در آن حضور دارند و هم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس این بحث مطرح شده است و شما مطمئن باشید هیچ‏کدام از تصمیمات مغایر با قانون نیست.
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در ارتباط با برخی صحبت‌ها مبنی بر اینکه در پوشش هلال‌احمر آموزش نظامی به سایر کشورها داشته‌ایم گفت: اینکه شخصی کلیپی پر کند و حرف‌هایی بزند که قابل استناد نیست و به نظر من هیچ‏کدام صحت ندارد، مبنا نیست. هلال‌احمر علیه این فرد شکایت کرده و مطالبش درست نیست. معتقد هستم اینگونه حرف‌ها در این مقطع خاص که آمریکا علیه سپاه حرکت می‌کند پاس گل دادن به دشمنان است. چیزی که واقعیت ندارد و درست نیست را چرا باید مطرح کرد، ایشان حرف‌هایی زده که فقط دشمنانی که سپاه را نشانه گرفته‌اند، را قوی‌تر کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام