سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

یاسر فلاح اظهار کرد: در سال 94 که این نمایشگاه برگزار نشد، تقاضاهای زیادی به مدیران وقت سازمان بورس رسید که نشان می‌داد متقاضیان این رویداد زیاد هستند. به‌علاوه نمایندگان بخش‌های بانکی و بیمه‌ای هم در وزارت امور اقتصادی و دارایی عنوان می‌کردند که این نمایشگاه بخشی از هویت آنان است و حتما باید برگزار شود. این موضوع به تنهایی نشان می‌دهد که نه ما به عنوان برگزارکننده رویداد بلکه سایر مشارکت‌کنندگان هم در طول سال‌های برپایی این رویداد به این نتیجه رسیده‌اند که این نمایشگاه مفید و موثر است. از طرف دیگر نمایشگاه محلی برای برنامه‌های جانبی غنی است. در این نمایشگاه شاهد برپایی همایش‌ها و دوره‌های آموزشی هستیم که برای حاضران آموزنده است. بیشتر این جلسات به صورت کارگاهی برگزار می‌شود و افراد شرکت‌کننده پرسش‌های خود را مطرح می‌کنند. اهمیت FINEX 2019 و جایگاه بین‌المللی آن، دو موسسه بین‌المللی را بر آن داشت تا حضور خود را در این رویداد بین‌المللی قطعی کنند. انجمن بین‌المللی روابط عمومی IPRA و شرکت ARJAN CAPITAL دو نهادی هستند که به برگزاری سه کارگاه آموزشی می‌پردازند. این کارگاه‌ها دارای مترجم همزمان بوده و مدرس آن نیز مقامات ارشد این دو نهاد بین‌المللی هستند و در پایان دوره آموزشی، گواهی‌نامه‌هایی به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.
وی در ادامه گفت: شرکت ARJAN CAPITAL در آسیای مرکزی و خاورمیانه فعالیت دارد و تحت نظارت «نهاد ناظر بازار مالی» کشور بریتانیا (FCA) است. این شرکت راهبردهای ورود به بازار، تملک و خرید سهام شرکت‌های محلی، مدیریت جریان پول نقد و ایجاد راهبرد‌های سازگار در محیط فعلی را برای شرکت‌های اروپایی فراهم می‌کند. مدرس دوره «همکاری تجاری و داد و ستد با ایران در سال 2019» مدیرعامل این شرکت است.
انجمن بین‌المللی روابط‌ عمومی (IPRA) نیز در سال 1995 بعد از چندین نشست و پیگیری در لندن پایه‌گذاری شد و تلاش های زیادی جهت ارتقا‌ی سطح روابط‌عمومی در سراسر جهان کرد. این نهاد به نوعی یک کمیته‌ بسیار فعال برای افراد درگیر با حرفه‌ روابط‌ عمومی در سراسر دنیا است و با همکاری با موسسات مرتبط دوره‌های مختلف در قالب کنفرانس، کارگاه آموزشی، کنگره‌های جهانی برگزار می‌کند. ایپرا در حال حاضر حدودا 700 عضو از 80 کشور در سراسر جهان دارد. این انجمن اکنون شناخته‌شده‌ترین گروه بین‌المللی فعالان روابط‌ عمومی در سراسر جهان است که نه تنها در تبادل اطلاعات و همکاری با همه‌ حرفه‌ها فعال است بلکه در ایجاد ساختار منظم فرصت‌های توسعه‌ حرفه‌ای و دیگر اولویت‌های مطرح شده در پیشبرد نقش روابط‌ عمومی و مدیریت امور بین‌الملل نیز کارهای زیادی انجام داده است. IPRA کارگاه آموزشی «نحوه تقابل، مدیریت و انعکاس اخبار» را ویژه خبرنگاران و کارگاه آموزشی «چالش‌های نوظهور مربوط به روابط عمومی» را ویژه کارشناسان و فعالان حوزه روابط عمومی و ارتباطات برگزار می‌کند. مدرس این دوره‌ها رئیس هیئت مدیره IPRA است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام