سرمقاله

پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و فرصت های دوسویه

شهاب زمانی

هر کسی این موقعیت را ندارد که به جای حضور در شرکت، در خانه کار کند. البته خیلی از افراد هم از این تیپ کارکردن خوش‌شان نمی‌آید. اما کار از راه دور مزایایی دارد؛ از گیر نکردن در ترافیک‌های شدید صبحگاهی و عصرگاهی گرفته تا عدم نیاز به خرید لباس‌های مناسب محل کار و صرفه‌جویی مالی.
وقتی در خانه کار می‌کنید علاوه بر اینکه تمرکز بالاتری روی مسائل دارید، از زمان خود نیز کاملا بهینه و صحیح استفاده می‌کنید و می‌توانید ساعات حضور در کنار خانواده را افزایش دهید.
می‌توانید در هر ساعت و هر کجا که دوست دارید کار کنید
وقتی در خانه کار می‌کنید، محدودیت زمانی و مکانی ندارید. یعنی لازم نیست از ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر پشت یک میز بنشینید و در همان ساعات همه امور روزانه خود را به انجام برسانید. در خانه که هستید می‌توانید صبح خیلی زودتر از خواب بیدار شوید و بدون هیچ عاملی برای حواس‌پرتی به کارهای خود برسید. یا شب آخر وقت که سکوت در خانه جاری است و شما هم تمرکز بیشتری دارید، کارهایتان را انجام دهید.
حتی می‌توانید به جای نشستن پشت میز، روی مبل یا تخت دراز بکشید، در پارک، کافه، کنار دریا، وسط جنگل یا هر جا که دوست دارید وظایف‌تان را به انجام برسانید؛ بدون اینکه محدودیتی برای انجام کار داشته باشید.
محدودیت پوششی ندارید
در خانه که باشید لازم نیست لباس رسمی بپوشید و زمانی از روز خود را به انتخاب لباس و اتو کردن و آرایش کردن اختصاص دهید. پس از شستن دست و صورت و بعد از صرف صبحانه، می‌توانید با همان لباس‌های راحتی لپ‌تاپ را باز کرده و مشغول انجام وظایف‌تان بشوید.
از سفرهای داخل شهری راحت می‌شوید
وقتی محل کار شما خانه‌تان باشد یعنی دیگر لازم نیست رانندگی کنید، سوار مترو، اتوبوس، تاکسی یا... بشوید. به این ترتیب، نه‏تنها در زمان صرفه‌جویی زیادی صورت خواهید داد، بلکه هزینه‌های کمتری نیز متقبل می‌شوید؛ نه پول بنزین باید بدهید، نه کرایه تاکسی و بلیط وسایل نقلیه عمومی. مشاغلی که امکان دورکاری دارند همچنین به کم‏شدن ترافیک‌های داخل شهری نیز کمک بسیاری می‌کنند.
کم‏شدن هزینه‌های جانبی شرکت
وقتی در خانه کار کنید، لازم نیست کارفرما برایتان سیستم کامپیوتری در نظر بگیرد و از هزینه‌هایی همچون کاغذ، لوازم‌التحریر، قهوه، چای، آب و پول آب و برق شرکت نیز کاسته می‌شود.
زمان بیشتری برای دوستان و خانواده خواهید داشت
از آنجا که زمان‌های رفت‌و‌آمد به شرکت کم می‌شود، شما می‌توانید بیشتر از گذشته در کنار اعضای خانواده و دوستان خود باشید.
سالم‌تر خواهید ماند
وقتی در خانه کار می‌کنید، استرس کمتری را تجربه خواهید کرد. از ترس قضاوت شدن توسط دیگران ساعت‌های طولانی پشت میز خود نمی‌نشینید و در طول روز می‌توانید تحرک داشته باشید، نرمش کنید و به ذهن خود استراحت‌های کوتاه بدهید. همچنین، در خانه به میوه و سبزیجات سالم و تازه دسترسی دارید و خوراکی‌های مضر همچون چیپس و بیسکوئیت و کیک نمی‌خورید.
درآمد بیشتر
می‌توانید زمانی را که برای رفت‌و‌آمد صرف می‌کنید به انجام کارهای دیگری اختصاص دهید و به این ترتیب بر میزان درآمد ماهانه خود بیفزایید. همچنین باید بدانید که با کم‏شدن هزینه‌های تردد، لباس و…. تا حد زیادی از درآمدتان پس‌انداز خواهد شد.
منبع: روزیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام