سرمقاله

پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و فرصت های دوسویه

شهاب زمانی

سرانجام مایکروسافت، ایکس‌باکس وان بدون دیسک درایو را که قیمتی کمتر از مدل فعلی این کنسول دارد، معرفی کرد.
ایکس‌باکس وان بدون دیسک در رنگ سفید عرضه خواهد شد و خریداران از همان ابتدا به بازی‌های Horizo- 3، Sea of Thieves و Minecrafدسترسی پیدا خواهند کرد. لازم به ذکر است که این کنسول 250 دلار آمریکا قیمت داشته و از نظر سخت‌افزاری تفاوت خاصی نسبت به ایکس‌باکس وان اس ندارد.
بدون دیسک بودن کنسول باعث شده تا مایکروسافت ظرفیت حافظه بیشتری را برای این محصول در نظر بگیرد و به همین دلیل ایکس‌باکس وان بدون دیسک درایو به یک هارد یک ترابایتی مجهز شده است تا کاربران هنگام دانلود عناوین دیجیتالی، با مشکل روبه‌رو نشوند.
علاوه بر این کنسول، مایکروسافت از سرویس جدید خود با نام Xbox Game Pass Ultimate هم رونمایی کرد. کاربران با تهیه این سرویس به‏طور همزمان به سرویس‌های گیم پس و گلد دسترسی پیدا کرده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهند کرد. به‏طورکلی به نظر می‌رسد مایکروسافت در ادامه توسعه محصولات سرویس‏محور خود قصد دارد با عرضه این مدل خاص از ایکس‌باکس وان، آمادگی بازار گیم برای عرضه چنین سرویس‌هایی را شناسایی کند.
جدا از این موارد، ظاهرا فاصله زیادی با عرضه پلی‌استیشن و ایکس‌باکس بعدی نداریم و مایکروسافت و سونی از همین حالا، کار ساخت بازی‌های نسل بعدی را آغاز کرده‌اند. البته کار هنوز برای کنسول‌های این نسل به پایان نرسیده و مایکروسافت در آینده‌ای نزدیک انحصاری‌های شناخته‌شده‌ای مانند Gears 5 و Halo: Infinite را برای کنسول نسل هشتمی خود عرضه خواهد کرد.
آیا کنسول‌های بدون دیسک داریو و سرویس‌های استریم جای کنسول‌های فعلی را خواهند گرفت؟
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام