سرمقاله

پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و فرصت های دوسویه

شهاب زمانی

شب شاسی‌بلندهای فولکس‌واگن در شانگهای بسیار پرسروصدا برگزار شده و حالا هم قدبلند دیگری معرفی شده است.
فاو-فولکس واگن که یکی از جوینت‏ونچرهای این غول آلمانی در چین است از بزرگ‌ترین شاسی‌بلند تاریخ این شرکت تا به امروز رونمایی کرده است. این شاسی‌بلند SMV نام داشته و فعلا در حالت کانسپت قرار دارد. البته ظاهر این خودرو بسیار شبیه مدلی تولیدی بوده و انتظار داریم دیر یا زود آن را در خط تولید ببینیم. این شاسی‏بلند هفت‌نفره، خانواده‌های بزرگ چینی را هدف گرفته و با طول 5100 میلی‌متری طویل‌تر از شاسی‌بلند اطلس است.
همانند اکثر محصولات کنونی فولکس‌واگن، SMV کانسپت از معماری مدولار MQB و پیشرانه‌های آشنای این برند استفاده می‌کند. قوای محرکه‌ این خودرو با اطلس مشترک است. نسخه پایه دارای پیشرانه‌ 2 لیتری TSI بوده درحالی‌که نسخه‌ چینی اطلس از پیشرانه‌ 2.5 لیتری نیز برخوردار است. این پیشرانه در مدل‌های فول تر SMV نیز به‌کار می‌رود. پیشرانه‌ 6 سیلندر یادشده که قدرت 299 اسبی و گشتاور 499 نیوتون‌متری دارد با یک گیربکس 7 سرعته DSG و سیستم چهارچرخ محرک همکاری می‌کند. چیز زیادی درباره‌ SMV نمی‌دانیم و هنوز هم تصاویری از کابین آن منتشر نشده است. البته با توجه به ابعاد این قدبلند می‌توان حدس زد که کابینی کاملا جادار برای افراد بالغ وجود خواهد داشت. همچنین انتظار می‌رود صفحات نمایش بزرگ و پشت آمپرهای دیجیتال در SMV به‌کار روند.
از نظر طراحی باید گفت این خودرو جدیدترین زبان طراحی فولکس‌واگن را به همراه داشته و از ظاهری بسیار دینامیک برای خودرویی با این ابعاد برخوردار است. کاپوت انحنادار، قوس‌های چرخ عضلانی و ستون D اسپورت از ویژگی‌های طراحی این خودرو است. چراغ‌های جلو و عقب LED نیز بر پهنای SMV تاکید دارند.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام