سرمقاله

بازگشت سخت به برجام

جلال خوش چهره

مسابقات جام گلف دیپلمات‌ها با حضور سفرا، کارداران، نمایندگان و وابستگان سیاسی، تجاری و اقتصادی مقیم تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش ورزش سه، فدراسیون گلف جمهوری اسلامی با مجوز وزارت ورزش و جوانان، همکاری وزارت امور خارجه و باشگاه انقلاب میزبان مسابقات گلف جام دیپلمات‌ها با دعوت از سفرا، کارداران، نمایندگان و وابستگان سیاسی، تجاری و اقتصادی مقیم تهران در تاریخ 6 اردیبهشت ماه خواهد بود.
این رویداد ویژه، پیشتر با حضور برخی از مقامات و سفرای خارجی حاضر در کشور نیز برگزار شده بود اما این‌بار برای نخستین دوره حضور بانوان و آقایان در یک میدان و یک بازی مشترک، پتانسیل این رشته محبوب و مفرح خانوادگی و البته دیپلماتیک را نمایان خواهد ساخت.
گفتنی است، با تلاش بی وقفه فدراسیون گلف کشور در ایجاد منابع مالی پایدار و نیز برگزاری ده دوره مسابقه ملی طی 4 ماه پایانی سال 97، جام گلف دیپلمات‌ها نخستین اقدام رسمی و حرکت ورزشی این فدراسیون برای سال 98 است.
با مرور قدمت صدها ساله گلف در دنیا و عمر یکصد ساله آن در ایران، می توان گفت گلف از جمله رشته‌هایی است که دیپلماسی و تصمیم‌سازی در سطوح عالی مدیریتی جهان را در فضایی بدور از تنش های روزمره، بروکراسی اداری و با جذب انرژی مثبت از محیط سبز این رشته در خود گنجانده است.
بر اساس تحقیقات انجام شده نیز گلف نخستین ورزشی است که چهره های دیپلماتیک و حتی ورزشی را به‌سوی خود می‌کشاند که نمونه‌های بارز آن ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در بخش سیاسی و گرت بیل ولزی، فوتبالیست مطرح رئال‌مادرید است. البته از جلسات مهم در سطح سران و روسای جمهور کشورهای توسعه یافته G8 در زمین‌های گلف نباید غافل بود. اما برگزاری جام دیپلمات‌ها رویدادی است که برای نخستین بار در سطح بین المللی و به ابتکار فدراسیون گلف جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد پذیرفت که با وجود تنها میدان چمن نه چندان استاندارد گلف در کشور با تلاش کادر فنی فدراسیون گلف بر طبق قوانین و مقررات بین المللی و مرکز توسعه جهانی گلف R&A همسان سازی و برگزار می شود. همچنین، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، فدراسیون گلف درنظر دارد در حاشیه این جام، اقدام به حمایت از استان‌های سیل زده کشور کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام