سرمقاله

پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و فرصت های دوسویه

شهاب زمانی

مدیرکل میراث فرهنگی البرز، خانه آیت‌الله طالقانی، خانه احمد شاملو و خانه دکتر محمد مصدق را سه ظرفیت بزرگ البرز برای جذب گردشگر عنوان کرد.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام فخرالدین صابری افزود: منزل آیت‌الله طالقانی در طالقان، منزل احمد شاملو شاعر نامدار در شهرستان فردیس و منزل دکتر محمد مصدق در احمدآباد شهرستان نظرآباد، هرکدام از مقاصد جذاب گردشگری محسوب می‌شود و افراد زیادی علاقه‌مند به بازدید از این مکان‌های تاریخی و فرهنگی هستند. وی اضافه کرد: درخصوص خانه دکتر مصدق لازم است گفته شود که ما مخالف بهره‌برداری‌های ناصواب و پرداختن به حاشیه‌سازی سیاسی در ارتباط با ایشان هستیم. صابری ادامه داد: برخی از کسانی که به دنبال بهره‌برداری نادرست از شخصیت مرحوم مصدق هستند هیچ هماهنگی با افکار، عقاید و باورهای دینی مرحوم مصدق ندارند. وی ادامه داد: مرحوم مصدق را ما در کشور ایران به عنوان یکی از پرچم‌داران مبارزه با استعمار می‌شناسیم ولی می‌بینیم برخی افرادی که خودشان در خدمت استعمار هستند امروز با سوءاستفاده از نام مرحوم مصدق به دنبال بهره‌برداری‌های سیاسی هستند، در حالی که ایشان مهم‌ترین اقدامی که انجام داد و موجب حسن شهرتش شد آزادسازی صنعت نفت از یوغ استعمار انگلستان و ملی کردن آن بود که به همین جهت هم مورد محاکمه قرار گرفت و تا آخر عمر در حبس خانگی به سر برد. وی در پایان گفت: امیدواریم شرایطی فراهم شود تا مانعی برای بازدیدهای عمومی از خانه دکتر مصدق به عنوان برگی از تاریخ معاصر وجود نداشته باشد.
بهمن ماه سال گذشته مدیرکل میراث فرهنگی البرز به بازسازی و حفظ بنای خانه مصدق اشاره کرده و گفته بود: چند ماه اخیر و همزمان با سفر وزیر اطلاعات این موضوع، مطرح و مقرر شد برای بازسازی این مکان و حفظ اسناد موجود، سازمان میراث فرهنگی اقدامات لازم را انجام دهد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام