سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای از لحاظ تمهیدات ویژه و ضدعفونی کردن محیط فروشگاهی علاوه بر رعایت بهداشت فردی خبر داد.
به گزارش ایرنا، امیرخسروفخریان فخریان درخصوص پویش سهم من در مبارزه با کرونا چیست، گفت: فروشگاه‌های عضو اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای به عنوان عضوی از خانواده بزرگ اصناف که همواره در اصل عمل به مسئولیت اجتماعی پیشگام بوده‌اند، با تلاش در راستای حفظ بهداشت عمومی، با انجام تمهیدات ویژه مصرانه بر حفظ سلامت مصرف‌کننده تاکید می‌کنند.
وی در خصوص اینکه چه اقداماتی در زمینه پیشگیری از کرونا انجام شده است، اظهار کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو این اتحادیه با ضدعفونی کردن سبدهای خرید، استفاده از دستکش‌های یکبار مصرف و ژل شستشوی دست، علاوه بر کمک به جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک تلاش خود را بر ایجاد محیطی امن برای خرید مشتریان متمرکز کرده‌اند.
فخریان با اشاره به ضدعفونی کردن چند نوبت در طی روز فروشگاه‌های بزرگ چندمنظوره‌ای گفت: روزانه طی چند نوبت سبدهای خرید، فضای داخلی فروشگاه‌‌ها، دستگاه‌های پوز، ریل‌های صندوق، مبلمان فروشگاهی و ... ضدعفونی می‌شوند و از طرفی برای حفظ سلامت شهروندان و کارکنان در محل ورودی تمام شعب محلول‌های مخصوص برای ضدعفونی دست تعبیه شده است. همچنین توزیع ماسک و دستکش نیز برای کارکنان و هموطنان در نظر گرفته شده است. رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیان اینکه از هموطنان میخواهیم ساعات حضور در مراکز پرجمعیت را کاهش دهند، افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای سوپرمارکتی طبق مصوبات اخیر، تمامی تجهیزات داخل فروشگاه‌ها از جمله در یخچالها، دسته ترولی‌ها، صندوق فروشگاهی و تمامی سطوحی در دسترس در طول روز و به دفعات منظم توسط همکاران خود ضدعفونی می‌کنند تا محیط امن و بهداشتی برای خرید مشتریان ایجاد شود، ضمن آنکه مشتریان به استفاده از دستکش یکبار مصرف توصیه می‌شوند.
وی به ارسال پیامک به همکاران فروشگاهی در خصوص آموزش‌های لازم در زمینه بهداشت فردی و فروشگاهی اشاره کرد و افزود: تیم‌های بازرسی آنان نیز با مراجعه حضوری به شعب و همچنین از طریق دوربین‌های مداربسته، دستورالعمل‌های بهداشتی را کنترل می‌کنند.
فخریان درخصوص فروشگاه‌های فعال در حوزه پوشاک عضو اتحادیه کشوری فروشگاه‌های کشوری گفت: به منظور تضمین سلامت و تاکید هرچه بیشتر بر کنترل بهداشت عمومی، اعضای فعال در رسته پوشاک دستورالعمل‌های مراقبتی و بهداشتی ویژه ای را درحال اجرا دارند.بر اساس تحقیقات جدید سازمان جهانی بهداشت «WHO»، گرمادهی به لباس‌ها می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر کاهش بار ویروس احتمالی داشته باشد. با این دستورالعمل‌ مراقبتی، شرایط پرو و تعویض لباس‌ها به حالت اولیه باز گردانده شد. مدیران عامل این فروشگاه‌ها با حضور درمراکز عرضه تحت پوشش خود، عرضه بهداشتی اقلام ضرروی به مردم را به طور مستقیم رصد می‌کنند. در هر صورت ما به عنوان زنجیره اتصال تامین کالا از تولید به مصرف، حفظ سلامت مشتری را اولین دغدغه دانسته و همه تلاشمان کمک به ایجاد شرایطی ایمن برای خرید مصرف‌کننده است که در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود. کرونا یک بیماری همه گیر است که با عزم ملی آن را شکست خواهیم داد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام