سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از ابتلای ۳۱۷ نفر و فوت ۱۹ راننده و یک کارمند تاکسیرانی شهر تهران درپی شیوع بیماری کووید ۱۹ خبر داد.
به گزارش ایسنا، محمد علیخانی در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد در تشریح آنچه در جهت مقابله با شیوع کرونا ویروس در سطح حمل و نقل عمومی شهر تهران از زمان آغاز شیوع این بیماری اتفاق افتاده است، گفت: با آغاز سال جدید و طرح بحث شیوع کرونا ویروس، یکی از مواردی که کمیسیون حمل و نقل شورای شهر به آن ورود پیدا کرد این بود که چه پروتکلی باید در حوزه حمل و نقل عمومی مدنظر قرار گیرد. در این راستا با مدیران عامل شرکت‌های مترو، اتوبوس و تاکسیرانی جلساتی داشتیم و نظرات آنها را در‏خصوص دستور‏العمل‌هایی که در حال حاضر اجرا می‌کنند پرسیدیم و نحوه اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا را نیز از آنها جویا شدیم.
وی افزود: پس از مواردی که در‏پی این جلسات احصا شد، کار کارشناسی بر روی اطلاعات صورت گرفت و با کمیسیون سلامت شورا مشورت شد. در‏نهایت جمع‏بندی انجام شد و بنا شد پیشنهادات ما با هماهنگی وزارت بهداشت به ستاد ملی کرونا ارائه شود که امیدواریم دستورالعمل ما تصویب و ضمانت اجرایی پیدا کند. علیخانی در پاسخ به سوالی در‏خصوص اخذ عوارض ورود به طرح ترافیک در ایام شیوع بیماری کووید ۱۹ گفت: در تذکر روز یکشنبه هفته جاری هدفم تاکید بر اجرای قانون بود این‏که اعلام شد همه خودروها می‌توانند وارد محدوده طرح شوند بحثی است که سقف آن توسط شورای ترافیک تهران تعیین می‌شود. در‏حقیقت مرجع تصمیم‏گیری برای ساعات و تعداد سقف مجاز برای ورود به محدوده طرح ترافیک بر عهده شورای ترافیک تهران است. وی افزود: تصمیمی در شورای ترافیک تهران گرفته شد که مورد قبول ما نبود. ساعاتی را تغییر دادند و نهایتا این تصمیم در حل مشکل تاثیری نداشت و در‏پی آن وزارت بهداشت اعلام کرد که همه خودروها می‌توانند وارد محدوده طرح ترافیک شوند. اما دستگاهی اعلام نکرد عوارض ورود به محدوده گرفته شود یا خیر؟ برای مثال فرض کنید در‏مورد طرح تفضیلی اعلام شود یک طبقه اضافه می‌توان در تهران ساخت، آیا این به این معنی است که مردم یک طبقه بسازند و عوارضی پرداخت نکند. قطعا چنین معنی‏ای نیست بلکه باید در چارچوب ضوابط این کار انجام شود.
علیخانی تاکید کرد: ما نمی‌گوییم حتما عوارض اخذ شود؛ اما باید به لحاظ قانونی این موضوع حل شود. لذا باید شهردار تهران برای بخشش و تخفیف این عوارض به شورا لایحه ارسال کند تا شورا تصمیم بگیرد و به لحاظ قانونی تصمیم شورا ملاک عمل قرار گیرد. بی‏تردید در این شرایط باید به مردم کمک شود اما این به این معنی نیست که قانون را دور بزنیم‏ بلکه باید روال قانونی در هر موردی طی شود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در‏خصوص اذحام جمعیت و تدوین پروتکل بهداشتی حمل و نقل عمومی تصریح کرد: در پروتکل تهیه شده موارد خوبی از جمله اجباری شدن استفاده از ماسک در حمل ونقل عمومی مورد تاکید قرار گرفته است. عضو شورای شهر تهران افزود: حمل و نقل عمومی ما در‏پی شیوع این بیماری در این ایام تلفات داده‏ اما خدماتش تعطیل نشده است. در حالت عادی مترو ۲ میلیون و اتوبوسرانی ۲.۵ میلیون سفر در روز داشت؛ اما در ایام کرونا حمل و نقل عمومی ما تعطیل نشد و تعداد سفرهای آنها به حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار سفر کاهش پیدا کرد. این اتفاق در ایام نوروز افتاد که وضعیت خیلی حاد نبود.
وی ادامه داد: تاکنون در تاکسیرانی ۱۹ راننده و یک نفر از کارکنان تاکسیرانی یعنی مجموعا ۲۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند و ۳۱۷ نفر به این بیماری مبتلا شدند که خوشبختانه ۱۴۷ نفر از آنها بهبود پیدا کردند. در اتوبوسرانی در آمار فوتی‌ها افزایشی نداشتیم و همان دو نفر فوتی قبلی بوده اما مجموع افراد مشکوک و افراد قطعی مبتلا به این بیماری ۱۴۷ نفر است. در مترو خوشبختانه تلفات جانی نداشته‌ایم اما براساس آخرین آماری که گرفته‌ایم بین ۴۰ تا ۵۰ مبتلا داشتیم که بیشتر آنها از راهورهای مترو و پرسنل بودند.
علیخانی ادامه داد: در هفته قبل و با توجه به آغاز فعالیت بخشی از مشاغل، تعداد مسافرین در مترو و اتوبوس به حدود ۳۷۰ هزار نفر رسید و روز گذشته این رقم به ۴۷۶ هزار مسافر افزایش پیدا کرد. در‏حقیقت روز دوشنبه ۱۷۶ هزار نفر با توجه به آغاز فعالیت مشاغل، به مسافرین اضافه شدند. این در حالی است که طرح ترافیک اجرا نمی‌شود و ۷۰ درصد ترافیک در این روزها نسبت به مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است. خطوط ویژه اتوبوسرانی نیز به دلیل حجم زیاد خودروها پر شده و به مانعی برای سرویس‏دهی این خطوط تبدیل شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام