سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران در راستای تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و بر همین اساس تمدید امانت کتاب به دفعات از طریق ایمیل امکان‌پذیر شد.
به گزارش «ابتکار» به نقل از روابط‌عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در راستای تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا و تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند. در همین راستا و به منظور کاهش مراجعات حضوری، محدودیت تمدید امانت کتاب در کتابخانه ملی ایران برداشته شد.
پیش از این اعضایی که کتاب‌های کتابخانه ملی را امانت گرفته بودند می‌توانستند تا دو مرتبه نسبت به تمدید امانت کتاب از طریق پیام‌نگار(ایمیل) با آدرس public.1317@gmail.com اقدام کنند، اما به دلیل جلوگیری از تشدید ویروس کرونا و در راستای تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی این محدودیت برداشته شد.
بر همین اساس اعضای کتابخانه ملی ایران که از تالار عمومی کتابخانه ملی ایران، کتاب به امانت داشتند، تا اطلاع ثانوی می‌توانند منابع در اختیار خود را در دفعات مختلف تمدید کنند.
آن دسته از اعضا که به هر دلیل مایل به نگهداری کتاب و منابع امانتی خود نیستند، می‌توانند با مراجعه به درِ غربی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران این منابع را به حراست این سازمان تحویل داده تا در ادامه طی فرآیندی کتاب از امانت در اختیار اعضا خارج شود.
اعضای کتابخانه ملی برای تمدید به موارد زیر توجه کنند: درخواست تمدید کتاب خود را حداقل ۴۸ ساعت قبل از اتمام مدت امانت به پیام‌نگار(ایمیل) مزبور ارسال کنید.
در زمان تمدید، مشخصات زیر را حتماً در متن درخواست خود ذکر کنید: الف. نام و نام‌خانوادگی؛ ب. شماره عضویت؛ ج. عنوان کتاب؛ د. شماره بازیابی کتاب(شماره ای که با برچسب روی جلد کتاب است)
در صورت هر گونه پرسش می‌توانید در ساعات اداری و با توجه به شرایط حضور کارمندان براساس ساعت کار ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا با شماره‌های ۸۱۶۲۳۲۷۲ و ۸۱۶۲۳۲۵۸ تماس بگیرید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام