سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

با تداوم وضعیت فوق‌العاده ناشی از شیوع کرونا در جهان، اکران فیلم «بتمن ۲۰۲۱» چهار ماه به تعویق افتاد. به گزارش ایرنا و به نقل از آسوشیتدپرس و به نقل از کمپانی فیلمسازی وارنر برادرز، این فیلم ابرقهرمانی به کارگردانی مت ریوز و بازی رابرت پتینسون که قرار بود در ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی اکران شود، با چهار ماه تاخیر اول اکتبر آن سال (۹ مهر ۱۴۰۰) روی پرده سینما خواهد رفت.
فیلمبرداری بتمن که بازیگرانی چون زوئی کراویتز، جفری رایت، اندی سرکیس و کالین فارل در آن به ایفای نقش می‌پردازند، اوایل سال جاری میلادی در گلاسکو بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند آغاز شد.
تاخیر در اکران این فیلم بخشی از تغییراتی است که کمپانی وارنر برادرز به دلیل تعطیلی سینماها در اروپا و آمریکا، در برنامه‌های خود ایجاد کرده است.
به موجب این تغییرات، فیلم همه قدیسان نیوآرک که پیش‌درآمدی بر سریال خانواده سوپرانو است، به جای سپتامبر امسال، مارس ۲۰۲۱ اکران خواهد شد. نمایش فیلم ابرقهرمانی شزم ۲ هفت‌ماه به تاخیر افتاد و به نوامبر ۲۰۲۲ موکول شد. فیلم شاه ریچارد که درباره زندگی پدر اسطوره‌های تنیس جهان ونوس و سرنا ویلیامز ساخته شده، نیز با تاخیری یک‌ساله در نوامبر سال ۲۰۲۱ به روی پرده خواهد رفت. این درحالی است که فیلم ابرقهرمانی فلش یک‌ماه زودتر از موعد و در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ اکران خواهد شد.
همه‌گیری کرونا صنعت هالیوود را نیز تحت تاثیر خود قرار داد و تاریخ اکران بسیاری از فیلم‌هایی را که مخاطبان بی‌صبرانه در انتظارشان بودند، به تعویق انداخت. از میان این فیلم‌ها می‌توان به بیست و پنجمین فیلم از مجموعه جیمز باند با نام وقتی برای مردن نیست، مولان و تاپ گان: ماوریک اشاره کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام