سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

موزه «لوور ابوظبی» به چندین موسسه هنری اماراتی پیوسته است که در دوران قرنطینه و بسته بودن اماکن فرهنگی و هنری، اقدام به برگزاری تورهای مجازی کرده‌اند.
به گزارش ایسنا و به نقل از نشنال، تقریبا یک ماه پس از آن که موزه «لوور ابوظبی» درهایش را به دلیل شیوع ویروس «کرونا» به روی مردم بست، مسئولان این مکان هنری تور مجازی و فعالیت‌های سرگرم‌کننده دیجیتالی برای افرادی که در قرنطینه به سر می‌برند ارائه داده‌اند.
یکی از خدمات ارائه شده اخیر، تور مجازی نمایشگاه «هنر شوالیه‌گری بین شرق و غرب» است، که مطالعه‌ای جامع بر سنت‌های شوالیه‌گردی در فرهنگ اسلامی و مسیحیت است. این نمایشگاه پیش از تعطیل شدن موزه در تاریخ چهاردهم «مارس» در حال برگزاری بود.
نسخه آنلاین این نمایشگاه که با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی نیز قابل مشاهده است، تجربه بازدید از گالری‌ها با توضیحات انگلیسی، عربی و فرانسوی را فراهم می‌کند. دسترسی به مجموعه‎‌ای از راهنماهای صوتی به زبان انگلیسی نیز امکان‌پذیر است.
همچنین منابع آموزشی آنلاین برای کودکان نیز در وب‌سایت این گالری موزه در نظر گرفته شده است. بخش «هنر از خانه» نیز تجربه بازدید از آثار هنری مجموعه‌های مختلف این موزه را در اختیار می‌گذارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام