سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

اسامی ۲۱ فیلم متقاضی اکران نوروزی که به دلیل تعطیلی سینماها متضرر شده‌اند برای وام چهاردرصدی ۳۰۰ میلیون تومانی اعلام شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، اسامی این فیلم‌ها که توسط معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی برای حمایت به بنیاد سینمایی فارابی معرفی شده‌اند عبارت است از:
«خوب بد جلف ۲» به کارگردانی پیمان قاسمخانی، «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت‫، «پسرکشی» به کارگردانی محمدهادی کریمی، «زن‌ها فرشته‌اند۲» به کارگردانی محمدحسین فرح‌بخش، «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی، «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «خط استوا» به کارگردانی اصغر نعیمی، «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی، «آنجا همان ساعت» به کارگردانی سیروس الوند، «زعفرانیه ۱۴ تیر» به کارگردانی علی هاشمی، «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی، «تومان» به کارگردانی مرتضی فرشباف، «تعارض» به کارگردانی محمدرضا لطفی، «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، «عنکبوت» به کارگردانی ابراهیم ایرج‌زاد، «تبسم تلخ» به کارگردانی محمدرضا ممتاز، «بی‌صدا حلزون» به کارگردانی بهرنگ دزفولی‌زاده، «پالتو شتری» به کارگردانی مهدی علی‌میرزایی، «سلفی با دموکراسی» به کارگردانی علی عطشانی و «مورچه‌خوار» به کارگردانی شاهد احمدلو.
هر‫کدام از این فیلم‌ها که از سایر حمایت‌ها مانند اخذ وام از صندوق کارآفرینی امید بابت ساخت همین فیلم یا حمایت بابت اکران آنلاین برخوردار شده باشند مشمول این حمایت نمی‌شوند. فیلم‌های دولتی نیز مشمول دریافت این وام نیستند.
بر اساس این خبر، تفاهم‌نامه تامین اعتبار صدور این تسهیلات بین بنیاد سینمایی فارابی و صندوق اعتباری هنر در قالب قرارداد متمم به امضا رسیده است.
وام‌ در‫نظر گرفته ‌شده بلافاصله پس از تکمیل پرونده، توسط صندوق کارآفرینی امید به مالک/‫مالکان فیلم پرداخت خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام