سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف ۱۰۱۴ دستگاه خودروی احتکارشده در ادامه طرح عملیاتی مقابله با احتکار خودرو طی ۷۲ ساعت گذشته در سطح کشور خبر داد.
سردار محمدرضا مقیمی، با اشاره به جدیت پلیس امنیت اقتصادی در ارتباط با برخورد با سودجویان و اخلالگران اقتصادی به‌ویژه اخلاگران بازار خودرو اظهار کرد: در پی وصول اخبار و اطلاعاتی مبنی بر احتکار خودروهای فاقد پلاک توسط افراد سودجو و سوداگران بازار، این پلیس رصد اطلاعاتی بازار و صدور ابلاغیه‌های متعدد و اطلاع‌رسانی‌ به رده‌های اجرایی به منظور برخورد با مجرمان و محتکران را در دستورکار قرار داد. وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی و در جریان بازدید از پارکینگ‌ها و انبارها، طی ۷۲ ساعت گذشته ۱۰۱۴ دستگاه انواع خودروی سواری احتکارشده توسط پلیس امنیت اقتصادی در سراسر کشور کشف و محل دپوی خودروها پلمب شد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه از ابتدای طرح تاکنون تعداد ۲۳۰۵ دستگاه انواع خودروی صفرکیلومتر کشف شده است، تاکید کرد: هرگونه دپوی خودرو در شرایط فعلی تخلف محسوب شده و پلیس امنیت اقتصادی با رصد اطلاعاتی نسبت به شناسایی انبارها و پارکینگ‌ها و محل احتکار خودروها اقدام می‌کند و چنانچه در بررسی‌ها و گزارش‌های مردمی خودروی صفرکیلومتر به صورت تجمیعی در پارکینگ‌های عمومی، خصوصی و انبارها نگهداری شده باشند، جرم احتکار تلقی شده و با هماهنگی و همکاری سازمان تعزیرات حکومتی پرونده قضایی برای آن‌ها تشکیل خواهد شد. وی تاکید کرد: افرادی که اقدام به احتکار خودرو کرده‌اند، هرچه سریع‌تر خودروهای احتکاری را در بازار عرضه کرده و نسبت به تعیین‌ تکلیف آن اقدام کنند. رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، در پایان از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز در قالب احتکار خودرو توسط افراد سودجو، موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی‌ ۱۱۰ اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام