سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

مدیرعامل بانک سینا در دیدار کارکنان مدیریت امور حوزه مدیرعامل و روابط‌عمومی که مقارن با هفته ارتباطات انجام شد، روابط‌عمومی را آغازگر حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه سازمانی برشمرد.
ایمانی در این جلسه ضمن تبریک هفته و روز روابط‌عمومی به همکاران این مدیریت، با اشاره به اینکه کار در فضای روابط‌عمومی مشکلات خاص خود را دارد، گفت: امروزه با توجه به پیچیدگی جوامع و توسعه فناوری ها، روابط‌عمومی یک ضرورت مهم سازمانی به شمار می‌رود.
لذا انجام امور مختلف نهادها در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و بهداشتی دنیا بدون وجود روابط‌عمومی هدفمند، سازمان‌یافته و پیشرفته امکان‌پذیر نیست.
وی خاطرنشان کرد: در فضایی که هر لحظه شاهد تغییر روابط، دیدگاه‌ها و مناسبات انسانی هستیم، اگر جهت‌گیری ارتباطی و تبلیغی مناسب و به‌موقع از سوی روابط‌عمومی‌ها شگل نگیرد، بازخوردی نیز وجود نخواهد داشت و کارها نمودی پیدا نمی‌کند. البته روابط‌عمومی بانک سینا با برخورداری از تیم مدیریت و کارکنان مجرب و متخصص تاکنون در این خصوص، جهت‌گیری خوب، مناسب و حساب‌شده‌ای داشته است که جای تشکر و قدردانی دارد.
مدیرعامل بانک سینا با تاکید بر اینکه در دنیای امروز، ارتباطات اجتماعی و ارتباط‌گیری موضوع مهمی است، افزود: روابط‌عمومی‌ها دارای قدرت جریان‌سازی و تنویر افکار عمومی هستند و نقش فعال و تاثیرگذاری در جلب آرای عمومی برای پیشبرد اهداف سازمانی ایفا می‌کنند. لذا روابط‌عمومی مسئولیت‌های مهمی در بیرون و درون سازمان دارد و ایجاد تعادل و توازن بین هر دو نقش از وظایف روابط‌عمومی است که نباید از این امر مهم غافل شد.
ایمانی با اشاره به اینکه نباید خود را همیشه بهترین بدانیم، افزود: حرکت اول در مسیر پیشرفت و توسعه با روابط‌عمومی است؛ اگر روابط‌عمومی خوب عمل کند، سایر بخش‌ها نیز به تبع آن پیش خواهند رفت. لذا یک روابط‌عمومی قوی همواره باید به دنبال تغییر، خلق ایده، نوآوری و خلاقیت باشد و همچنین برای داشتن دید و نگاه وسیع‌تر و ماندن در میدان رقابت، فعالیت روابط‌عمومی‌ها در سایر بانک‌ها می‌بایست رصد شود.
وی ادامه داد: نگاه مثبت نداشتن و بعضاً ناآگاهی پرسنل در باب اهمیت کار روابط‌عمومی و نقش آن در جهت‌دهی افکار عمومی یکی از مشکلات حوزه ارتباطات است و از جمله سیاست‌های بانک سینا حمایت و تقویت جایگاه روابط‌عمومی، بهبود ماهیت کار و توسعه فعالیت‌های این بخش است.
وی گفت: علی‌رغم کمبودهای موجود ساختاری و نیروی انسانی در روابط‌عمومی این بانک، کارها و اقدامات خوبی در حوزه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی برای ماندن مردم در خانه و پرهیز از تردد در مکان‌های شلوغ از جمله بانک بخصوص در ایام شیوع بیماری کرونا صورت گرفت که از تلاش‌های ارزشمند شما همکاران عزیز قدردانی می‌کنم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام