سرمقاله

حاشیه و متن ماجرای سیلی خوردن استاندار

جلال خوش چهره

خانواده‌ فورد پوما با معرفی تریم جدید ST-Line Vignale گسترش یافته است.
این تریم که بین دو نسخه اسپورت ST-Line و لوکس Vignale قرار می‌گیرد به دنبال ترکیب ویژگی‌های هر دو مدل است. از جمله ویژگی‌های خاص این خودرو می‌توان به تریم ویژه آلومینیومی در جلوپنجره، اسپویلر عقب بزرگ‌تر و سپر عقب همرنگ بدنه اشاره کرد.
پوما ST-Line Vignale جدید در مقایسه با سایر مدل‌های ارزان‌تر از این کراس اوور ساب کامپکت دارای تجهیزات بیشتر همچون چراغ‌های جلوی LED، ورود بدون کلید، سیستم صوتی بنگ اند اولوفسن، صندلی‌ها و فرمان چرمی است.
از دیگر تجهیزات استاندارد این خودرو می‌توان اطلاعات آب و هوایی و فضای ذخیره‌ای مگا باکس و… را نام برد.
فورد جدای از معرفی تریمی جدید برای خانواده پوما اقدام به عرضه پیشرانه جدید 4 سیلندر 1.5 لیتری توربودیزل نیز کرده است. این پیشرانه قدرت 118 اسب بخاری داشته و با همکاری یک گیربکس 6 سرعته دستی مصرف سوخت 4.5 لیتری در هر صد کیلومتر را بر جای می‌گذارد. دیگر ویژگی جدید خانواده‌ پوما اضافه‌شدن گیربکس 7 سرعته اتوماتیک جدید به مدل‌های دارای پیشرانه 3 سیلندر 1 لیتری توربوی 123 اسب بخاری است. این مدل‌ها مصرف سوخت متوسط 6 لیتر در هر صد کیلومتر را دارند.
البته گسترش تعداد اعضای خانواده‌ پوما متوقف نشده و به زودی نسخه داغ پوما ST نیز رونمایی خواهد شد. این خودرو از پیشرانه 3 سیلندر 1.5 لیتری مشترک با فیستا ST که قدرت 197 اسبی و گشتاور 290 نیوتون‌متری دارد سود خواهد برد. پیشرانه ذکرشده با یک گیربکس 6 سرعته دستی همکاری خواهد کرد. از آنجا که پوما ST سنگین‌تر از برادر هاچبک خود است بنابراین شتاب 6.5 ثانیه‌ای فیستا ST در آن دیده نخواهد شد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام