سرمقاله

بازگشت سخت به برجام

جلال خوش چهره

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع مزاحمت و تهدید در فضای مجازی با موضوع انتشار تصاویر خصوصی افراد خبر داد.
سرهنگ داوود معظمی گودرزی از شناسایی و کشف پرونده با موضوع مزاحمت و تهدید در فضای مجازی با موضوع انتشار تصاویر خصوصی افراد خبر داد و گفت: متهم در شبکه اجتماعی واتساپ اهداف مجرمانه خود را عملی می‌کرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با طرح شکایتی از سوی خانمی ۵۵ ساله ساکن یکی ازمحله‌های شمال تهران به پلیس، پرونده در دستور کار کارآگاهان فتا قرار گرفت. وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان کرده که دکتر دندانپزشک هستم یکی از بیماران که خانمی ۴۵ ساله و ساکن تهران است مرا با مردی ساکن تهران آشنا کرد و با هم در شبکه اجتماعی واتساپ با هدف ازدواج اقدام به گفت‫وگو و ارسال اطلاعات و بیوگرافی شخصی خود کردیم او در ابتدا خیلی به من ابراز علاقه می‌کرد و چند بار برای دیدنم به مطب آمد تا اینکه اعتماد من به او به جایی رسید که تعدادی از تصاویر شخصی خود را برای او ارسال کردم. سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه شاکی افزود: بعد از گذشت یک ماه خانم مُعَرف بین ما به مطب مراجعه کرد و تعدادی ازتصاویری که برای متهم فرستاده بودم را در اختیار داشت و به من نشان داد لذا با متهم تماس تلفنی گرفتم و علت این عمل ناشایست او را از او جویا شدم که بیان کرد به دلیل اینکه به وی تهمت زدم اقدام به ارسال تصاویرم کرده است ولی متهم در ادامه اظهار کرد بایستی حرف‌هایی که پشت سرم گفتی جبران کنی و از من درخواست پول کرد و درصدد اخاذی برآمد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای در دستور کار کارشناسان فتا قرار گرفت، گفت: متهم که مردی ۳۵ ساله ساکن تهران میدان رسالت بود، شناسایی و به پلیس فتا احضار شد. وی افزود: متهم در اعترافات خود اظهار کرد با شاکی از طریق خانمی آشنا شدم و قصد ازداج با وی را داشتم ولی او به من تهمت مزاحمت غیر اخلاقی زده بود و گفته بود که برایش ایجاد مزاحمت می‌کنم و درصدد تلافی اقدام به انتشار تعدادی از تصاویر شخصی او برای خانمی که آشنای دو طرف بود کردم.
سرهنگ گودرزی در ادامه با اشاره به اینکه پرونده با طرفین به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای ارسال شد، بیان کرد: عصر، عصر ارتباطات است و زندگی در فضای مجازی، باید و نباید‌های خود را دارد یکی از مهم‌ترین مشکلات، جرایم ارتکابی در فضای مجازی و یکی از رایج‌ترین این جرایم، توهین و افترا و انتشار اطلاعات محرمانه افراد است در موضوع انتشار، آنچه که اهمیت دارد توهین آمیز بودن رفتار است؛ چراکه انتشار اطلاعات شخصی و محرمانه دیگران جرم است خواه در فضای واقعی اتفاق بیفتد یا در فضای مجازی. یعنی کاربران گرامی بدانندکه فرهنگ و قوانین فضای مجازی همان باید‌ها و نباید‌ها در زندگی واقعی است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام