سرمقاله

پیش‌زمینه رسیدن به زنجیره ارزش تولید جهانی

پیمان مولوی

پیونگ یانگ تاکید کرد که هیچ برنامه‫ای فوری برای از سرگیری مذاکرات هسته ای با آمریکا و دیدار کیم جونگ اون رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ ندارد مگر اینکه کاخ سفید از «رفتارهای خصمانه»، دست بردارد.
به گزارش ایرنا از خبرگزاری مرکزی کره شمالی، «چو سون خویی» معاون وزیر امور خارجه کره شمالی روز شنبه در بیانیه‫ای اعلام کرد آیا می‫توان با ایالات متحده که نسبت به کره شمالی سیاست خصمانه در پیش گرفته و به توافق نامه‫هایی که قبلاً در اجلاس های گذشته امضا کرده است بی‫اعتنایی می‫کند گفت‫و‫گو یا هرگونه معامله کرد. اظهارات این مقام کره شمالی پس از آن صورت گرفت که جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران در نیویورک گفته بود ترامپ ممکن است به دنبال نشستی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ماه اکتبر یعنی پیش از انتخابات آمریکا باشد. این مقام کره شمالی در بیانیه خود یادآوری کرده است ما دیگر نیازی به نشستن چهره به چهره با ایالات متحده نداریم زیرا این نشست ها چیزی بیش از ابزاری برای مقابله آمریکا با بحران سیاسی آن کشور نیست. چو افزود: «کره شمالی پیشتر برنامه زمانی استراتژیک مفصلی برای مدیریت آنچه که او آن را «تهدید آمریکا» توصیف کرده تشکیل داده است ایالات متحده اشتباه می کند اگر فکر کند مسائلی مانند مذاکرات هنوز روی ما کار می‫کند.
اظهارات این مقام کره شمالی در حالی است که «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی پیش از این از سران آمریکا و کره شمالی خواسته بود با هدف پیگیری صلح شبه جزیره و خروج مذاکرات دو کشور از بن بست بار دیگر با یکدیگر دیدار کنند.
روابط بین آمریکا و کره شمالی بعد از سه دیدار ناموفق سران دو کشور تیره شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام