سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

تیم فوتبال پرسپولیس که در فاصله چهار هفته مانده به پایان نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر قهرمانی خود را مسجل کرده بود، در شبی جشن قهرمانی خود را برپا کرد که تن به شکست داده بود!
شاگردان یحیی گل‫محمدی که با ۶۳ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارند، شامگاه جمعه در دیدار برابر ذوب آهن تن به شکست دادند تا طعم شکست روی جام قهرمانی آنها سایه بیندازد.
به گزارش مهر، با وجود این شکست سرخپوشان پس از دیدار با تیم اصفهانی جشن قهرمانی خود را برپا کردند.
مشروح اتفاقات جشن قهرمانی پرسپولیس را بخوانید:
پیراهن‌های ویژه برای جشن
بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس در شرایطی مراسم جشن قهرمانی را شروع کردند که پیراهن‌های ویژه‫ای را بر تن کرده بودند. این پیراهن به چهار جام منقش شده بود که به خاطر کسب چهار قهرمانی متوالی سرخپوشان در لیگ برتر است.
حضور وزیر ورزش برای اهدا جام
مسعود سلطانی‫فر وزیر ورزش و جوانان به همراه حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال و مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس برای اهدا جام روی استیج در نظر گرفته شده قرار گرفتند.
تقدیر از داوران دیدار با ذوب آهن
قبل از شروع این مراسم از داوران بازی پرسپولیس و ذوب آهن و همچنین جلال مرادی ناظر فدراسیون فوتبال در این بازی با اهدا مدال تقدیر شد.
صدا زدن بازیکنان به بدترین شکل ممکن
با توجه به خالی بودن ورزشگاه بازیکنان پرسپولیس برای دریافت مدال خود به روی استیج دعوت شدند که این دعوت با صدایی نامناسب و با سرعت زیاد انجام شد که کیفیت مراسم را به شدت پایین آورده بود.
بازیکنان به خودشان مدال دادند
مدال‌های درنظر گرفته شده برای بازیکنان پرسپولیس روی استیج قرار داده شده بود که بازیکنان پس از رسیدن به این محل مدال‌ها را گردن یکدیگر می‌انداختند چرا که با توجه به پروتکل بهداشتی کسی برای اهدا مدال در جایگاه قرار نگرفته بود!
اهدا جام به کاپیتان پرسپولیس
جام قهرمانی نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر توسط مسعود سلطانی‫فر وزیر ورزش به سیدجلال حسینی کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس اهدا شد. بازیکنان پرسپولیس هر یک جام را در اختیار گرفتند و با بالا بردن آن عکسی به یادگار گرفتند. یحیی گل‫محمدی نیز این جام را در میان بازیکنان بالای سر برد.
خبری از دور افتخار نبود
با توجه به خالی بودن ورزشگاه آزادی خبری از دور افتخار بازیکنان نبود و تمام زمان شادی سرخپوشان روی سکوی قهرمانی بود.
خلیل‫زاده: نمی‌توانم بگویم چقدر خوشحالم
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس این برد را به هواداران پرسپولیس تقدیم کرد و گفت: سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم. اینکه توانستیم به چهارمین قهرمانی پیاپی دست پیدا کنیم بسیار خوشحالیم چرا که سال سختی را پشت سر گذاشتیم.
عالیشاه: جای هواداران خالی بود
هافبک سرخپوشان نیز گفت: این قهرمانی را به هواداران تبریک می‫گویم. جای هواداران هم در ورزشگاه بسیار خالی بود.
رقص شمالی در ورزشگاه آزادی
بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس پس از بالا بردن جام قهرمانی مقابل دوربین تلویزیونی به رقص محلی خطه شمال پرداختند و شادی خود را با هواداران تقسیم کردند.
کنعانی‫زادگان: خوشحالم اولین جام را گرفتم
مدافع پرسپولیس در این مورد گفت: خوشحالم که توانستم در اولین سال حضورم در پرسپولیس به قهرمانی برسم. امیدوارم بتوانیم در جام حذفی هم قهرمان شویم.
رکورد سیدجلال حسینی
مدافع باتجربه تیم فوتبال پرسپولیس که در چهار دوره اخیر جام قهرمانی سرخپوشان را بالای سر برده است به یک رکورد در فوتبال ایران دست پیدا کرد. سیدجلال تاکنون هشت عنوان قهرمانی را با تیم‌های مختلف کسب کرده است.
لحظه عجیب جشن قهرمانی پرسپولیس
عجیب‫ترین اتفاق جشن قهرمانی پرسپولیس جایی بود که مدیرعامل این باشگاه وسوسه شد که خود به جای سیدجلال حسینی جام را بالای سر ببرد. کسی از مکالمه بین مهدی رسول‫پناه و سیدجلال حسینی در لحظاتی که جام در اختیار کاپیتان سرخ‫ها بود، اطلاعی ندارد اما آنچه که در استادیوم به چشم می‌آمد، این بود که رسول‫پناه تمایل داشت تا خود جام را به صورت انفرادی یا به همراه سیدجلال بالای سر ببرد.
به نظر می‌رسد پس از گفت‌وگوی ابتدایی او با شماره چهار پرسپولیس، سیدجلال به رسول پناه تعارف کرد که این کار را کند اما لحظاتی بعد خود تصمیم گرفت که جام را بالای سر ببرد و وظیفه کاپیتانی را به شخص دیگری واگذار نکند.
اینکه رسول‫پناه در متن چنین اتفاق عجیبی قرار گرفته، عجیب و حیرت‫آور است. حتی اگر او چنین درخواستی را از سیدجلال نداشته باشد، حضورش در آن لحظه کنار بازیکنان پرسپولیس و دنبال کردن جام قهرمانی، نشان می‌دهد که او تا چه حد به لمس جام برای نخستین بار و پیش از بازیکنان علاقه داشته است.
با این حال سیدجلال حسینی اجازه این کار را نداد. البته او پیش تر نشان داده که سخاوت خاصی در اهدای جام به افراد دیگری دارد و به این مسئله اهمیت خاصی نمی‌دهد. در لیگ هفدهم وقتی فرزند کاپیتان فقید پرسپولیس به روی استیج آمد تا در جشن قهرمانی سهیم باشد، سیدجلال جام را به او سپرد تا هانی نوروزی کاپیتان سرخ‫ها بر روی استیج باشد. شاید اگر شخص دیگری به جای سیدجلال بود، چنین کاری را انجام نمی‌داد.
در سال‫های اخیر جشن‫های قهرمانی پرسپولیس همیشه حواشی خاصی داشته‫اند. فصل پیش در شهرستان جم ورود تماشاگران به ورزشگاه جنجال آفرین شد، در اهواز تاخیر چند ساعته در شروع بازی اتفاقات عجیبی را رقم زد، در لیگ هفدهم جمله مترجم برانکو به محسن مسلمان مهم‫ترین اتفاق جشن را رقم زد و در لیگ شانزدهم نیز ممانعت از ورود هانی نوروزی پرسپولیسی‫ها را متاثر کرد.
در دو قهرمانی نخست پرسپولیس، بی‫نظمی و ازدحام عجیب روی سکو توجه‫ها را به خود جلب کرده بود اما حالا مدیرعامل پرسپولیس به نفر اول حواشی جشن قهرمانی تبدیل شده و در شبکه‫های اجتماعی هم این حرکت او با واکنش کاربران همراه بوده است.
رسول‫‫پناه در پنج ماهی که مسند مدیریت پرسپولیس را برعهده داشته، دوران پرحاشیه‫ای را سپری کرده و حالا باید دید آینده کاری‫اش به چه شکلی پیش خواهد رفت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام