سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

مهرداد محمدی در گفت‌وگویی با برنامه ورزش و مردم، بازهم درباره ماجرای پیوستن نافرجامش به پرسپولیس صحبت کرد.
به گزارش ورزش سه، مهرداد یکی از دو قلوهای محمدی که در ابتدای فصل گذشته پس از حضور سه ساله در سپاهان و در شرایطی که این باشگاه اصفهانی به دنبال تمدید قرارداد وی بود، به پرتغال رفت و به تیم آوس پیوست، در گفتگو با برنامه ورزش و مردم درباره ماجراهای حضورش در سطح اول فوتبال ایران صحبت کرد.
مهرداد و میلاد که هر دو در باشگاه مقاومت تهران به فوتبال مشغول بودند، با سفارش یکی استعدادیاب به حضور در استقلال نزدیک می‌شوند. البته میلاد محمدی راه آهن را انتخاب می‌کند اما مهرداد در تمرین استقلال هم حضور می‌یابد اما اسکوآد پرستاره استقلال و سفر قریب‫الوقوع این باشگاه برای برگزاری اردو در ترکیه، این بازیکن را از فهرست امیر قلعه نویی سرمربی وقت آبی ها خارج می‌کند. مهرداد هم با سفاذش میلاد به راه آهن می‌رود و از همان اولین تمرین، چشم حمید استیلی را به خود خیره می‌کند. مربی ای که آن سال تیمی را در راه آهن ساخت که ستاره های پرتعدادی از آن به فوتبال ایران معرفی شدند؛ از امیر عابدزاده و برادران محمدی تا علی علیپور و رامین رضاییان و ...
اما برادران محمدی که از بچه های محله فلاح تهران به حساب می‌آیند، هر دو هوادار تیم فوتبال پرسپولیس بوده‌اند. به خصوص مهرداد که برای تماشای بازی پرسپولیس با بچه محل ها به ورزشگاه می‌رفت. او در مصاحبه های مختلف در این باره صحبت کرده و در عین حال تاکید داشته که باوجود علاقه‫اش به پرسپولیس از انتخاب تیم فوتبال سپاهان برای حضور در سطح بالاتری از مسابقات کاملا راضی است و هر فوتبالیستی باید بازی در سپاهان را تجربه کند چرا که این باشگاه از شرایط حرفه ای مناسبی بهره می‌برد.
مهرداد که در این فصل در آوز باوجود بحران های شدید در باشگاهش فصل خوبی را پشت سر گذاشته، پیش از پیوستن به سپاهان در آستانه حضور در پرسپولیس بود و حتی از طریق رفقا به دفتر حسین هدایتی، یکی از اسپانسرهای فصل پرسپولیس رفته و با علی اکبر طاهری نیز گفتگو کرده و قرار بود در یک بعد از ظهر قراردادش با سرخپوشان را نهایی کند اما در شرایطی که همه چیز بر وفق مرادش پیش می‌رفت، ناگهان تصمیم پرسپولیس برای استخدام او تغییر کرد. چرا که برانکو که به دنبال تیمی پرستاره برای سال دوم حضورش در پرسپولیس بود، مطلع شد که می‌تواند کاوه رضایی را به جمع بازیکنان خود اضافه کند.
کاوه که در ذوب آهن فصل درخشانی را پشت سر گذاشته بود، برای مذاکره با پرسپولیس پا پیش گذاشت و با مدیربرنامه هایش همان مراحلی که که مهرداد محمدی طی کرده بود را پشت سر گذاشت اما یک اختلاف نظر در یک روز آخر هفته در باب دریافت پیش پرداخت قرارداد او را به استقلال کشاند تا کاوه با رقم رکوردشکن با استقبال قرارداد ببندد و منصوریان این بازیکن فوق العاده را از پرسپولیس هایجک کند.
در همین وقفه ۴۸ ساعته و در شرایطی که از باشگاه پرسپولیس کسی پاسخ مهرداد محمدی را نمی‌داد، اتفاقات دیگری هم در پرسپولیس به وقوع پیوست که مهم ترین موضوع بازگشت ناگهانی مهدی طارمی بهترین گلزن فصل گذشته تیم از ترکیه بود. بازیکنی که اگرچه برانکو به دلیل ترک ناگهانی باشگاه از سمت او، قصد نداشت وی را در جمع تیم بپذیرد، دوباره سرخپوش شد تا مهرداد محمدی هم در یک چرخش ۱۸۰ درجه‫ای سپاهان را انتخاب کند و به جمع زردپوشان بپیوندد.
جالب این که محمدی در یکی از این روزها به مقابل دفتر باشگاه پرسپولیس هم رفته و در آنجا دنبال طاهری و ترکاشوند گشته بود تا شاید قرارداد وی را امضا کنند اما درنهایت شطرنج نقل و انتقالاتی پرسپولیس طوری رقم خورد که این بازیکن جوان و مستعد که او هم می‌توانست یکی از ستارگان فصل اول قهرمانی برانکو در پرسپولیس باشد، به باشگاهی در اصفهان برود و بعد از تجربه سه ساله در سپاهان فوتبالش را در پرتغال ادامه بدهد.
محمدی در حال حاضر در انتظار یک پیشنهاد خارجی برای ادامه ماجراجویی خود در فوتبال اروپاست اما شاید روزی دوباره گذارش به فوتبال ایران بیفتد؛ جایی که به یک تیم علاقه ویژه دارد و احتمالا چند مشتری پروپاقرص دیگر هم خواهد داشت. مثل لیگ شانزدهم و زمانی که در تعلل ۴۸ ساعته پرسپولیسی ها، سپاهان وارد ماجرا شد و مهرداد را زردپوش کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام