سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

زورگیر مسافربرنما با تیزهوشی دختری جوان که طعمه‌اش بود، دستگیر شد.
در ساعات پایانی سه‌شنبه شب گذشته دختر جوانی در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی به صورت رمزی با ماموران صحبت و در خواست نیروی کمکی کرد. در همین راستا نیز خیلی زود تیمی از ماموران کلانتری دربند به پارک کوهستان در خیابان سعیدی اعزام شدند.
با اعزام ماموران به محل آنان پس از گذشت حدود 15 دقیقه گشت‌زنی،  در پارک با دختر جوانی روبه‫رو شدند که سراسیمه به سمت ماموران در حال دویدن بود. این دختر به آنان اعلام کرد که در میدان قدس سوار  یک دستگاه خودروی پژو 405 مسافربر که دو جوان مسافر دیگر نیز در آن حضور داشتند شده اما در ادامه مسیر متوجه شده که تمامی آنان زورگیر هستند چرا که با تهدید چاقو و قمه قصد داشتند اموال گرانبهای او را زورگیری کنند. در همین حین نیز دختر جوان با تیزهوشی و به شکل نامحسوس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفته و پس از پاسخ اپراتور شروع به صحبت با زورگیران کرده که گوشی موبایل و پول همراهش را به آنها می‌دهد و دیگر کاری با او نداشته باشند. همین موضوع هم ماموران را متوجه ماجرا کرده است.
در ادامه ماموران در تحقیقات میدانی موفق به شناسایی شماره پلاک خودروی پژو 405 شده و همین سرنخ کافی بود تا صاحب خودرو در غرب تهران دستگیر شود و دختر جوان نیز با دیدن پسر جوان عنوان کرد که وی یکی از زورگیران مسافربرنما است. همچنین گوشی سرقت شده  مالباخته نیز از متهم کشف شد. مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد: پسر جوان که هیچ سابقه‌ای در پرونده‌اش نداشت در اعترافاتش عنوان کرد که با دو تن از همدستانش برای سرگرمی دست به این سرقت زده است. در همین راستا نیز متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد و تحقیقات برای دستگیری دو متهم دیگر ادامه دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام