سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

ارتقای کیفیت زندگی شهری یکی از شاخص‌های رضایتمندی شهروندان از مدیریت شهری است که در این بین هدایت آب های سطحی از اولویت‌های مهم محسوب می‌شود.
عسگر نصیری با بیان اینکه پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی بلوار موذن و استقلال با هدف کاهش مشکلات و خدمات‌رسانی به شهروندان اجرایی شده است، گفت: در این راستا هدایت آب‌های سطحی محدوده بلوار بلوار موذن و استقلال و پیشگیری از مشکلات آبگرفتگی در زمان بارش به همت معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج در حال انجام است که تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزکی داشته است.
وی با بیان اینکه این پروژه از ابتدای بلوار موذن تا بلوار دانشگاه و در نهایت اتصال به کلکتور بلوار استقلال جهت جمع آوری آبهای سطحی و هدایت روان آبهای بالادست شهراجرایی شده است، افزود: در حال حاضر با آغاز عملیات لوله گذاری در بلوار موذن جهت اتصال به کلکتور بلوار استقلال، لوله گذاری در بلوار استقلال بصورت کامل انجام شده است.
معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج با اشاره به اینکه آبگرفتگی بلوار موذن و استقلال در جریان بارش‌های شدیداز جمله مشکلات سنواتی این محدوده از شهراست که مشکلات عدیده‌ای را برای شهروندان و ساکنان به وجود آورده بود، ادامه: با اجرای این طرح تسهیل عبور و مرور، ارتقای سطح ایمنی معابر، مدیریت به هنگام بحران در شرایط جوی نامناسب، دفع آب‌های سطحی به منظور ایمن‌سازی مناطق مسکونی از خطر وقوع سیلاب و...را همراه خواهد داشت. 
همچنین تقاطع غیر هم سطح  ولیعصر (عج) پس از اخذ مجوز های شورای ترافیک و طرح اتصال ادامه  بلوار ولیعصر(عج) به آزادراه قزوین تهران در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
عسگر نصیری با اشاره به اینکه این طرح از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و به زودی به بهره برداری می رسد، گفت: این زیرگذر در دو لاین رفت و برگشت و هر لاین به دولاین دیگر تقسیم شده است.
وی اجرای ۱۶۰ متر دیوار بتنی همچنین نصب پایه های روشنایی را از اقداماتی برشمرد که در این پروژه اجرا شده است.
این مسئول کاهش بار ترافیکی، دسترسی آسان به مناطق شهری و ایجاد بستری مناسب در حمل و نقل شهری را از اهداف اجرای این طرح برشمرد.
 ششمین پل از مجموعه پل های حصارک که مسیر دسترسی به جاده قزلحصار است در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد
.عسگر نصیری با اشاره به اینکه پنج پل از شش پل مجموعه تقاطع های شهدای حصارک به بهره‌برداری رسیده است، گفت: با تلاش شبانه روزی بتن ریزی پل B5  به پایان رسید و این مسیر به زودی افتتاح خواهد شد.  
به گفته وی؛ با افتتاح این پروژه، تردد خودروها در حوزه غربی کرج به میزان قابل توجهی تسهیل می شود و شهروندان برای رسیدن به مقاصد خود در ترافیک نمی مانند.
معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج عنوان کرد: با اجرای این تقاطع‌ها می توان از بار ترافیکی معابر کاسته و به سرعت عبور و مرور خودروها، کاهش تلفات انرژی و زمان و نیز پایین آمدن آمار تصادف‌ها کمک شایانی کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام