سرمقاله

چرا رسیدن به توافق در برجام، منطقی ترین کار است؟

سید حامد مرندی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفت: برخی کشورهای منطقه به بهانه شیوع کرونا مبارزه با مواد مخدر را تعطیل کردند اما این اتفاق، اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران را متوقف نکرد.
سردار مجید کریمی در گفت‌وگو با ایرنا در پاسخ به این سئوال که آیا شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا و در کشور در تولید و قیمت مواد مخدر تاثیر گذاشت، افزود: در بدو شیوع ویروس کرونا با توجه به اینکه هنوز ویروس ناشناخته بود، شاهد این بودیم که بخشی از مواد مخدر توسط سیستم‌های حمل و نقل جهانی ترانزیت و جابه‌جا می‌شود به واسطه اینکه این حمل‌و‌نقل‌ها کاهش یافت در سراسر دنیا بخشی از ورود و تزانزیت مواد به حداقل رسید. اما به فاصله یک یا دو ماه بعد از شیوع کرونا در سراسر دنیا، شاهد افزایش ورود انواع مواد مخدر بودیم حتی قیمت‌ها نیز افزایش یافت.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر درمورد علت افزایش قیمت مواد مخدر در شرایط کرونایی گفت: کرایه‌ای که قبلا ترانزیت‌ها برای حمل و نقل درنظر می‌گرفتند به واسطه کاهش حمل و نقل‌ها، افزایش یافت بر این اساس شاهد افزایش قیمت مواد مخدر بودیم.
سردار کریمی اضافه کرد: هرچند در برخی کشورهای منطقه متاسفانه شاهد بودیم که پلیس نیز کار مبارزه با مواد مخدر را به واسطه شیوع کرونا تعطیل کرد اما پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران همواره مبارزه در این مسیر را ادامه داده و جا دارد از همکارانم در نقطه صفر مرزی و مرزبانی کشور تا همکاران ما در پلیس مبارزه با مواد مخدر که از نقطه مرزی تا درون شهر، روستا و جاده‌های مواصلاتی حضور یافته و کار مبارزه با مواد مخدر را تعطیل نکردند، تشکر کنم، متاسفانه تعدادی از همکاران ما در دوران کروناه دچار آسیب شده و جان‌شان را از دست دادند.
وی گفت: پلیس همواره در جهت استقرار امنیت و آرامش مردم فعالیت کرده و برایش فرقی ندارد که در دوران کرونا و بیماری‌های خاص باشد یا مشکلات، موانع و سختی‌هایی که در نقاط مختلف مرزی وجود دارد یا در مواجهه با باندهای مسلح مواد مخدر زیرا پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران همیشه آمادگی دارد تا با وجود همه این مشکلات از امنیت و آرامش مردم دفاع کرده و پاسدار نظم و امنیت در داخل کشور باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام