سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین در مورد سانحه سقوط هواپیما اوکراینی روز دوشنبه در تهران برگزار می‫شود
به گزارش ایسنا، در این دور از مذاکرات محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‫المللی وزیر امور خارجه کشورمان، میزبان معاون حقوقی وزیر امور خارجه اوکراین و تیم همراهش است. این مذاکرات از 28 مهرماه تا 30 مهرماه در تهران برگزار می‫شود.
در جریان این مذاکرات در ابتدا جلسات کارشناسی کمیته‌ها برگزار می‫شود و سپس معاونین وزیران امورخارجه دو کشور نتایج جلسات کارشناسی را مورد بحث قرار خواهند داد.
محسن بهاروند معاون وزیر خارجه و رئیس هیئت ایرانی در این مذاکرات، درمورد محور رایزنی‫های تهران و کی‫یف در این دور از مذاکرات گفته است: در این دور از مذاکرات سه جلسه فنی برگزار خواهد شد یکی از این جلسات درمورد بحث‌های فنی است که سازمان هواپیمایی انجام خواهد داد. یک جلسه درمورد مسائل قضایی است که همکاران قوه قضائیه انجام می‌دهند و یک جلسه هم درمورد مسائل حقوقی درباره میزان غرامت افراد و هواپیماست.
بهاروند با بیان اینکه پس از آنکه این سه گروه با یکدیگر ملاقات کرده و پیشرفت حاصل شد، یک جلسه عمومی خواهیم داشت، افزود: در آن جلسه، من و همتای اوکراینی به علاوه همه گروه‌هایی که با هم مذاکره کردند، حضور خواهیم داشت و پیشرفت‌های آنها را می‌بینیم.
وی ادامه داد: اگر راهنمایی لازم باشد، راهنمایی‌هایی را انجام می‌دهیم و قدم‌های بعدی را تعریف می‌کنیم که دور بعدی مذاکره باشد. سعی‌مان این است که هرچه سریع‫تر در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه برسانیم


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام