سرمقاله

پیش‌زمینه رسیدن به زنجیره ارزش تولید جهانی

پیمان مولوی

 زاهدان  خبرنگار  ابتکار :  طی نشستی که با حضور شهردار زاهدان، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان و جمعی از مدیران و مسئولین شهرداری زاهدان و اداره ی کل ورزش و جوانان تشکیل شد‌؛ بر ضرورت افزایش تعاملات و همکاری های فی مابین جهت گسترش فرهنگ ورزش همگانی تاکید شد.
در این نشست که با محوریت بررسی موضوع انعقاد تفاهم نامه فی مابین فدراسیون ورزش های همگانی کشور، اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان و همچنین شهرداری کلانشهر زاهدان برگزار شد بر لزوم انعقاد آن به منظور توسعه زیرساخت‌های ورزش همگانی در نقاط مختلف شهر زاهدان با الویت مناطق کمتربرخوردار جهت گسترش ورزش همگانی و ایجاد فضاهایی برای ورزش صبحگاهی خانواده‌ها تاکید شد.
شهردار زاهدان گفت: هرچند تا کنون همکاری ها و اقدامات دوجانبه ی خوبی در راستای ارتقای سلامت جامعه صورت گرفته اما باید با تقویت حوزه های مرتبط و مهم میزان تاثیرگذاری این تعاملات را دوچندان کرد که امیدواریم با توجه به سرعت و جهشی که در مجموعه ی شهرداری ایجاد شده تحقق اهداف را به بهترین نحو شاهد باشیم. 
پربار افزود: شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی تاثیرگذار همواره به مقوله ی ورزش و آنچه که با سلامت شهروندان ارتباط دارد نگاهی مثبت و رو به جلو داشته و با ادامه ی این رویکرد مثبت، سعی خواهیم کرد گستره ی عملکردمان را در حوزه ورزش به ویژه توسعه ورزش همگانی به منظور ایجاد شهری پویا و پرنشاط دو چندان کنیم.
وی بیان داشت: در این راستا شهرداری زاهدان به موازات انجام امور عمرانی و خدماتی گسترده در سطح شهر، وارد امور مرتبط با سلامت جامعه شده و از طریق سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی همکاری تنگاتنگی را تا کنون با اداره کل ورزش و جوانان استان داشته است. 
شهردار زاهدان در ادامه با تاکید بر اجرای پروژه ی شهر فعال گفت: اجرای این پروژه اثرات مثبتی را در کل شهر خواهد گذاشت که در این راستا شهرداری زاهدان آمادگی دارد تا با توجه به فضاهای موجود مشارکت و همکاری لازم را جهت گسترش ورزش همگانی به ویژه ورزش صبحگاهی با اولویت مناطق حاشیه ای با اداره کل ورزش و جوانان استان به عمل آورد.
وی تصریح کرد: شهرداری زاهدان در پروژه ی شهر فعال با جدیت ورود پیدا کرده و اقدامات و تمهیدات مرتبط با این امر جهت انعقاد تفاهم نامه موصوف در حال انجام است. 
شهردار زاهدان اقدامات شهرداری زاهدان در عرصه ی ورزشهای همگانی را خوب توصیف کرد و گفت: شهرداری زاهدان تا کنون در متناسب کردن فضاهای شهری جهت گسترش انجام فعالیتهای ورزشی اقدامات خوبی را انجام داده که می توان به بازسازی گیاده رو های سطح شهر جهت ایجاد مسیر پیاده روی و احداث پیست دوچرخه سواری در نقاط مختلف، نصب ستهای ورزشی در پارکها، احداث زمینهای مینی فوتبال دارای چمن مصنوعی و بهسازی و بازسازی پارکها متناسب با این امر اشاره کرد که اگر در این راه مشارکت و همکاری شهروندان را داشته باشیم قطعاً در نهادینه کردن فرهنگ ورزش و سلامت در جامعه با نتایج بهتری روبرو خواهیم شد.  
مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این نشست ضمن تقدیر از همکاری های صورت گرفته توسط شهرداری زاهدان گفت: حساسیت و اهمیت ورزش همگانی برای شهروندان عزیز شهرستان زاهدان موجب گردیده تا ساز و کار ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای ورزش صبحگاهی با مشارکت شهرداری کلانشهر زاهدان مهیا گردد.  
ادهم کُرد افزود: در آینده ی نزدیک با حضور مولایی رئیس فدراسیون ورزش همگانی کشور در کلانشهر زاهدان ضمن بازدید از زیرساخت های ورزش همگانی این شهرستان با انعقاد تفاهم نامه ای، شهرداری زاهدان به عضویت سیاست‌گذاری کلانشهرهای کشور در خواهد آمد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تندرستی و ایجاد نشاط در بین خانواده‌ها و شهروندان شهرستان زاهدان با شرایط حساس کرونا جایگاه و اهمیت خاصی برای اداره کل ورزش و جوانان خواهد داشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام