سرمقاله

چرا رسیدن به توافق در برجام، منطقی ترین کار است؟

سید حامد مرندی

زمانی که پورشه اعلام کرد مسابقات قهرمانی استقامت فیا را ترک کرده و خودروی بسیار موفق ۹۱۹ هیبرید را بازنشسته خواهد کرد دنیای موتور اسپورت یکی از مشهورترین خودروهای مسابقه‌ای را از دست داد. البته حتی پس از خروج پورشه از این مسابقات هم تیم طراحی این شرکت یک خودروی مسابقه‌ای را برای عصر جدید مسابقات استقامت طراحی کرد.
خودرویی که برای اولین بار توسط پورشه به نمایش گذاشته با نام ویژن ۹۲۰ شناخته می‌شود که تاکنون هرگز دیده نشده بود. اگرچه این خودرو نه محصولی جاده‌ای است و نه یک خودروی مسابقه‌ای جدید، اما واقعاً ویژگی‌های برجسته‌ای دارد.
پورشه می‌گوید ویژن ۹۲۰ را به عنوان یک خودروی سوپر اسپورت برای جاده یا به عنوان یک خودروی مسابقه‌ای احتمالی طراحی کرده است. آنچه در طراحی بدنه حرف اول را می‌زند پوشش قرمز، مشکی و سفید و همچنین برخی از عناصر آئرودینامیکی و بصری است.
بخش جلوی این کانسپت مرموز دارای یک جفت چراغ نازک LED و ورودی هوای بزرگ در دو سمت اسپلیتر برگرفته از موتور اسپورت است. سیستم تعلیق جلو نیز در معرض دید قرار داشته و این خودرو نیز همانند ۹۱۹ هیبرید مسابقه‌ای از کابینی کوچک با موقعیت مرکزی راننده سود می‌برد. محصول مرموز پورشه همچنین دارای بال کوسه برعکس در سقف است که به پایداری خودرو در سرعت‌های بالا کمک می‌کند.
درست همانند ۹۱۹ هیبرید و همچنین پورشه ۹۱۹ استریت که اخیراً پدیدار شده، پوشش پیشرانه ویژن ۹۲۰ نیز طویل و کم ارتفاع است. این خودرو همچنین از نوار نورانی LED و دیفیوزری بزرگ سود می‌برد تا بتواند در سرعت‌های بالا همچنان به زمین بچسبد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام