سرمقاله

چرا رسیدن به توافق در برجام، منطقی ترین کار است؟

سید حامد مرندی

رمان «کتاب آدام» نوشته هاکوپ کاراپنتس با ترجمه آندرانیک خچومیان منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب در ۲۷۲ صفحه و با قیمت ۴۳هزار تومان توسط نشر خزه منتشر شده است.
در معرفی «کتاب آدام» توسط ناشر آمده است: هاکوپ کاراپنتس، داستان‌نویس، روزنامه‌نگار و شاعر ارمنی در مشهورترین رمان خود، داستان روزنامه‌نگاری ارمنی را بازگو می‌کند که به امریکا جلای وطن کرده و در آن‌جا دچار غم غربت است. البته که غم غربت، تنها مساله‌ قهرمان این رمان نیست و او از این رهگذر، به جست‌وجوی هویت و پیشینه‌ قوم خود می‌پردازد. ضمن این‌که شخصیت اصلی «کتاب آدام»، درگیر همان قصه‌ همیشگی انسان‌هاست؛ یعنی عشق. علاوه بر آن، نویسنده در این رمان، نیم‌نگاهی هم به منازعات تاریخی ارامنه و ترک‌ها دارد که این روزها دوباره به صدر اخبار آمده است.
کاراپنتس سال ۱۹۲۵ در تبریز به دنیا آمد و سال ۱۹۹۴ در آمریکا درگذشت. او که سالیانی از عمر خود را در ایران سپری کرده بود، برای ادامه‌ تحصیلات راهی امریکا شد و در آنجا روزنامه‌نگاری خواند و مقیم شد. در واقع، «کتاب آدام» را می‌توان به نوعی زندگی‌نامه‌ فرهنگی خود او دانست.
این رمان که اولین اثر مستقل منتشرشده از این نویسنده در ایران به شمار می‌رود، به مناسبت نودوپنجمین زادروز او انتشار یافته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام