سرمقاله

حکمرانی آب باید تغییر کند

محمدعلی وکیلی

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: بسته تحولی خوانا با تقویت چهار مهارت پایه زبانی و زندگی دانش‌آموزان را برای زندگی اجتماعی آماده می‌کند. به گزارش ایسنا، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاح طرح تحولی خوانا افزود: مهم‌ترین ماموریت آموزش و پرورش، تربیت و پرورش انسان‌هایی است که بتوانند زندگی سالم، مستقل و شرافتمندی داشته باشند از آرمان‌های خود دفاع کنند و روی پای خود بایستند و دستیابی به این‌ها مستلزم کسب مهارت‌هایی است که افراد را برای زندگی پیچیده امروز آماده می‌کند.
وی با اشاره به چهار مهارت پایه زبانی افزود: چهار مهارت پایه زبانی «خواندن، نوشتن، صحبت کردن وگوش دادن» ظرفیت انسان را در ایجاد تعاملات اجتماعی گسترش می‌دهد افراد به میزانی که بتوانند شنونده خوبی باشند و مقصود خود را به درستی بیان کنند و آنچه در ذهن دارند را به بهترین نحو بنویسند، در تعاملات اجتماعی موفق‌تر و دقیق‌تر خواهند بود و بسته تحولی خوانا در صدد آن است که این چهار مهارت پایه را در کودکان تقویت کرده و آنان را برای زندگی اجتماعی آماده می‌کند. دانش‌آموزان بیش از هر چیز نیازمند این هستند که خوب بخوانند و بنویسند، خوب گوش کنند و خوب صحبت کنند.
به گزارش دفتر اطلاع‌رسانی و روابط عمومی معاونت آموزش و پرورش، محسن حاجی‌میرزایی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همت معاونت ابتدایی، معاونین آموزش ابتدایی استان‌ها، راهبران آموزشی، معلمان و آموزگاران عزیز و همه آنها که در حوزه گسترده آموزش ابتدایی تلاش می‌کنند بتوانیم شاهد افزایش این چهار مهارت کلیدی در دانش‌آموزان دوره ابتدایی باشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام